“2 měsíce jsme na Sumatře”: Barancová s přítelem platí za nocleh 150 Kč

V celém světě byla koronavirová epidemie. Všechny státy měli karanténu. Někdo ji strávil v malém bytě, někdo ve velkém domě s zahradou, a Zuzana Barancová a její přítel Jeff Yip ji strávili na ostrově Sumatra.

Pár žije v anglickém Staffordshiru, a na začátku epidemii měl dovolenou v Asii. Když pandemie udeřila, hranice se zavřely, a pár se zůstal na ostrově 2 měsíce.

Zdroj: blesk.cz

Slovácka dívka Zuzana a její partner Jeff Yip miluji cestování. Na Instagramu Jeffa můžete uvidět, že navštívil 49 zemí. Kde se teď nachází? Bydlí dnes mezi orangutany na ostrově Sumatra.

Cestování začali loni v prosinci, kdy situace byla v pořádku. Jeff napsal ve svém blogu, že začátek je pohádkový. Pár byl v Thajsku. Potom se začal šířit koronavirus, který změnil život všech lidi.

Zdroj: blesk.cz

“V Asii se rychle začal šířit covid-19. Jsme o tom dozvěděli později, kvůli tomu, pokračovali jsme v cestování,” napsal Jeff.

“Poprvé, kdy jsme začali pociťovat, že něco není v pořádku, bylo koncem ledna. Dorazili jsme zpátky do Bangkoku z Chiang Rai,” dodal Yip.

Zdroj: blesk.cz

“V Bangkoku jsme uviděli, že lidi nosí roušky, dokonce i nám policisté dali roušky zdarma. Také jsme uviděli, že počet turistu byl menší. Ulici se staly prázdnými,” uvedl Jeff.

V té době pár ještě bez problému mohl odletěl do Sumatry. “Rozhodli jsme letět do Indonésii, protože byla to naši poslední destinace před návratem do Británie,” napsal cestovatel.

Zdroj: blesk.cz

“Měli jsme plán, že několik dnů budeme v Sumatře, odtud odletíme na Javu, a potom na Báli, jsme ještě doufali, že dopřejeme nějaký relax,” dodal Yip.

Osud tohoto páru vyřešil jinak. Hranice se uzavřely, když pár byl ve vesnici Bukit Lawang na Sumatře. Byli tam s orangutany v jejich přirozeném prostředí.

Zdroj: blesk.cz

“Když oznámili o uzavření hranic, byli jsme ve vesnici Bukit Lawang na ostrově Sumatra. Chtěli jsme se tam podívat na orangutany. 12.dubna jsme měli odlet, ale problém byl v tom, že měli jsme letět přes Singapur, kde oznámili 14 denní karanténu pro každého, kdo přiletí na území,” uvedl Jeff.

“Měli jsme také přestup v Abu Zabí, ale potom Spojené arabské emiráty oznámily uzavření hranic, kvůli tomu nás let byl zrušen,” řekl cestovatel pro britský deník.

Zdroj: blesk.cz

Pár na Sumatře strávil dva měsíce. “První dny byly normální. Malé skupiny turistů chodily kolem. Některé místní pracovali v málo obchodech, které byly otevřeny,” napsal Jeff.

“Jsme tady už dva měsíce, stále jsme čekáme na zprávy o naši situací, a Indonésie a ostrovy jsou stále zavřené pro turisty. Když Británie uzavřela hranici, jsme byli šťastní, že se zůstáváme na ostrově nadlouho,” uvedl Yip.

Zdroj: blesk.cz

“Není to tak, dáváme si pozor na náš rozpočet, a snažíme se neutrácet za zbytečnosti. Za noc platíme 5 líbr(150 Kč) za jídlo pro jednoho 1-2 líbr(30-60 Kč). Tak chodíme denně na procházky, a budeme opice, ještěrky a občas hady,” ukončil Jeff, který doufá, že v nejbližší době odletí domu.

Share