Smutný osud siamských dvojčat, kterých neoddělili: jak Výjimečným sestrám zničili život

Siamská dvojčata se rodí méně často, takže jejich život je vždy zajímavý.

Zdroj:vse-pro.com

V SSSR byla věnována zvýšená pozornost sestrám Máši a Dáši Krivošlapovovým.

Prožily velmi dlouhý život i přesto, že se nikdy neoddělily.

Dívky se narodily před 70 lety v obyčejné porodnici. V té době ještě nebyl žádný ultrazvuk.

Matka dívek nevěděla, že její děti se nenarodí jako všichni ostatní. Celé těhotenství navíc probíhalo bez zvláštních komplikací.

Zdroj:vse-pro.com

Dvojčata se narodila s roztavenými částmi těla. O tom, jak matka reagovala na vzhled svých dívek existuje několik verzi.

Podle první verze matka nevěděla o patologii, protože jí bylo řečeno, že se dívky nenarodily živé.

Zdroj:vse-pro.com

Podle druhé verze po tom, jak matce ukázali novorozená děti, musela matka na ošetření k psychiatru. Byla z toho v šoku.

Otec Mikhail Krivošlapov vůbec své děti opustil. Muž pracoval pro známého Lavrentiho Beria.

Pro řídíce tak vlivného politika narození takových dětí by znamenalo konec jeho kariéry. Podle svědků proto otec byl vynucen podepát úmrtní list svých vlastních dcer.

Zdroj:vse-pro.com

Máša a Dáša se pro vědce staly skutečným nálezem. Na dívkách začaly provádět experimenty a jejich fenomén teprve začali pečlivě studovat.

Možná to i ovlivnilo skutečnost, že dívky přežily. Podle statistik v SSSR přežila siamská dvojčata, která nemohli oddělit, pouze v pěti případech ze sta.

Dívky neoddělili, protože měli jeden oběhový systém pro dva. Výsledek operace byl předem znám. Lékaři se proto nechtěli provést takovou operaci se tragickým koncem.

Nejtěžší pro sestry bylo chodit. Nemohly koordinovaně spolu chodit.

Máša ovládala její nohu a Dášo jen její, ale pohybovaly se velmi špatně.

Zdroj:vse-pro.com

Sestry žily v internátní škole, kde začaly pít alkohol. Jak sami řekli, zpočátku to bylo jen pro společnost, později se to stalo zvykem. To mělo velmi špatný vliv na jejich zdraví.

S Mášou a Dášou se na internátu zacházelo různě. Byli ti, kteří děvčata litovali, ale byli ti, kteří se siamským dvojčatům jen smáli. Takže Máša a Dáša prakticky neměli žádné přátele.

Zdroj:vse-pro.com

Sestry chtěly něco dožvědět o své vlastní matce a otci. Je pravda, že se mnoho let báli tohoto setkání. Když se nakonec Máša a Dáša zavolaly své matce, nebyla z toho moc šťastná. Žena měla dva syny, kteří ani nevěděli, že mají sestry. Výsledkem bylo, že se komunikace zastavila ještě předtím, než vůbec začala.

Zdroj:vse-pro.com

Máša a Dáša žily v bytě, který jim přidělil tát. V průběhu času se sestry staly závislými na alkoholu. Pila většinou Dáša, ale vzhledem k tomu, že sestry měly společný oběhový systém, obě se pak cítily špatně. Máša naopak hodně kouřila, což se její sestře nelíbilo.

Lékaři se snažili pomoci sestrám překonat závislost, ale to bylo neúspěšné.

Zdroj:vse-pro.com

Sestry zemřely za jeden den. První zemřela Máša, když jí zkolabovalo srdce a pak o 17 hodin později se srdce Dáši také zastavilo.

Sestry siamská dvojčata žily 53 let. Toto je rekordní věk pro siamská dvojčata.

Share