„Rozhodně nejsou to štěňata“ : Veterináři provedli ultrazvuk „těhotného“psa a byli překvapení, proč se jeho břicho tak zvětšilo

Málokdo věnoval pozornost těhotnému zvířátku, které se potulovalo po hlavním městě Vietnamu v Hanoji. Ale kolemjdoucí si však uvědomili, že pes potřebuje pomoc, když se jeho břicho katastroficky zvětšilo.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Tohoto psa, který se jmenuje Dang, znali mnoho lidí – v ulicích města byl stálou postavou a nikoho nepřekvapilo, že pes bude brzy rodit. Kromě toho, podle vzhledu psa, musí být v děloze neuvěřitelné množství štěňat.

Když však došlo na to, že Dang už sotva kulhala a její tlapky jí nemohly vydržet, jeden místní obyvatel vzal jí na veterinární kliniku Smile Dog.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Veterináři byli úplně v šoku a rozhodli nejprve provést ultrazvukové vyšetření. Ale to, co se objevilo na obrazovce, je děsilo – rozhodně nebyli to štěňata.

Ukázalo se, že Dang trpí patologickým hromaděním tekutiny v břišní dutině – u lidí se tento stav nazývá vodnatelnost. Veterináři se okamžitě začali připravovat psa na operaci.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Z Dangova žaludku bylo vypuštěno asi 7 litrů tekutiny. Pes se cítil lépe, ale to nebylo vše. Na základě výsledků analýz veterináři našli u chudého psa příznaky parazitování „vlasovec psí“, takže pes zůstal po nějakou dobu v klinice Smile Dog.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Bohužel se Dang ukázal jako nepříliš kontaktní pes – velmi se bál lidí. Hlavní však zatím je, že se břicho psa vrátilo do normální velikosti a vrátila se mu dobrá chuť k jídlu. Buď zdravý, Dang!

Share