Běloruská opozice informovala o zmizení Marie Kolesnikové: Opoziční kandidátku na ulici zadrželi neznámí muži, tvrdí média

6. září bylo v Bělorusku zadrženo 633 lidí při nedělním protestu proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi.

Ministerstvo vnitra uvedlo, že 6. září bylo zaznamenáno 42 protestů v různých regionech republiky.

Zdroj: tut.by

Uvádí se, že celkový počet účastníků byl asi 31 tisíc lidí.

Dnes podle serveru Tut.by členku vedení opoziční koordinační rady Marii Kolesnikovou zadrželi neznámé osoby v centru Minsku.

Zdroj: pravda.com.ua

Server Tut. by uvádí, že se podle Anastasie všechno stalo poblíž Národního muzea umění. Anastasia kráčela směrem k muzeu, zaslechla zvuk podpatků, otočila se a uviděla Marii Kolesnikovou.

„Už jsem ji viděla naživo. Také jsem se k ní chtěla přiblížit, poděkovat jí a pak jsem si to rozmyslela a rozhodla, že ten člověk je už unavený.

Kráčela jsem vpřed a v určitém okamžiku jsem si myslela, že se otočím a ukážu Máši srdce. Blízko muzea jsem uviděla zaparkovaný tmavý mikrobus, který měl značku „Sobol“.

Kráčela jsem vpřed a uslyšela jsem zvuk telefonu padajícího na asfalt, dupání, otočila jsem se a uviděla jsem, že lidé v civilu a v maskách táhli Marii do tohoto mikrobusu“, říká Anastasia.

Zdroj: lenta.ru

Dívka se neodvážila natáčet video, protože byla příliš blízko neznámých lidí a bála se, že bude také zadržena.

Mluvčí koordinační rady Anton Rodnenkov v 10:13 pro TUT.BY řekl, že Maria byla sama v centru města. Rodnenkov se o jejím zmizení dozvěděl z TUT.BY a začal zjišťovat, kde je Maria.

V 11 hodin byl její telefon nedostupný.

Share