„Přiznám se, že se trochu obávám, ale jsem přesvědčen, že je to správný“: Šéf českých Pirátů Ivan Bartoš čeká s manželkou Lydií Franka Bartošovou své první dítě a plánuje být u porodu

Šéf českých Pirátů Ivan Bartoš čeká s manželkou Lydií Franka Bartošovou své první dítě. Neřekl ale, kdy přesně bude jeho žena rodit, ale s největší pravděpodobností to bude někde brzy. První český pirát přiznal, že se trochu bojí. Také neřekl, jaké pohlaví bude jeho dítě. Ale je rád, že tato zpráva potěšila jeho rodiče a dceru jeho manželky Amélie.

Ivan Bartoš plánuje být u porodu své manželky. Proto se na to nyní společně se svou manželkou připravují.

Zdroj: Facebook

Podle něj je to velmi důležitý moment v životě každého páru, a v této situaci je velmi důležité, aby se žena cítila podporu od svého muže.

„I spojení s děťátkem otec navazuje již v první momenty. Přiznám se, že se trochu bojím, ale jsem přesvědčen, že je to správný“ přiznal Ivan Bartoš novinářům portálu Život v Česku.

Zdroj: Instagram

Ještě minulý týden předseda strany Pirátů potvrdil informaci, že budou mít brzy dítě. Dodal ale, že rodinu už má a dlouhodobě vychovává dceru své manželky Amélii.

Podle něj je malá Amélie velmi šťastná a těší se na svého sourozence. Nechtěl ale prozradit, kdo přesně se jim narodí, zda chlapec nebo dívka.

Zdroj: Blesk.cz

Ivan Bartoš uvedl, že svou politikou a svými činy se snaží některé stereotypy změnit nebo dokonce zničit.

Touha mít dítě mužského nebo ženského pohlaví je podle něj také jedním z takových stereotypů. Proto je pro něj mnohem důležitější touha uvidět své dítě, než jaké bude mít pohlaví.

Dodal však, že jména se mu líbí spíše dívčí, protože jsou krásnější a barvitější.

Zdroj: Facebook

Ivanu Bartošovi bylo nedávno 40 let, takže podle něj už je na čase mít vlastní dítě. Dodal ale, že už se cítí otcem, protože se stará o Amélii.

Ale rodiče politika byli určitě rádi, že budou mít dalšího vnuka, protože Ivan má starší sestru, která už má dva potomky.

Mnoho jeho spolustraníků už má mnoho dětí. Například Olga Richterová dokonce několikrát přišla do práce se svým dítětem.

Zdroj: Profimedia.cz

„Všichni mí známí jsou rádi a hlavně spousta z nich již děti mají“ řekl Ivan Bartoš.

Také například pirát Mikuláš Ferjenčík má dvě děti a je z toho nadšený. Podobně se cítí i další členové strany.

„Vidím, jakou s tím mají práci, ale i jaké je to štěstí“ dodal Ivan Bartoš.

Zdroj: Instagram

Novináře zajímala také otázka, jaké politické názory bude mít jejich potomek, na což pirát odpověděl, že dítě si vybere svůj osud samo.

Nejdůležitější věc, kterou by rodiče měli dát svému dítěti, je podle něj morální základ. No a také mu poskytnout podmínky pro rozvoj v dospívání.

Šéf pirátů mluvil trochu i o svém životě doma. Podle svých slov se s manželkou střídají ve vaření. Například Lydie miluje vařit nějaké pokrmy z exotické kuchyně, a Ivan preferuje guláš a kuře.

Psali jsme: „Život píše různé příběhy a zkouší mou odolnost” Eva Samková. Náhle přišla o svou matku

Share