První země v západní Evropě překonala hranici půl milionu nakažených koronavirem: „Toto není poslední pandemie,“ hlásí WHO

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že současná pandemie koronaviru není poslední, a proto by se svět měl předem připravit na novou.

Zdroj: news.ukr.ru

„Toto není poslední pandemie. Historie nás učí, že propuknutí nemoci a pandemie je ve skutečnosti součástí života. Až přijde další pandemie, svět musí být připraven více než tentokrát,“ řekl šéf WHO.

Podle něj v posledních letech „mnoho zemí učinilo v medicíně velké pokroky“, ale mnoho „zanedbalo své základní systémy veřejného zdraví, které jsou základem reakce na ohniska infekčních nemocí“.

Španělsko jako první evropská země zaregistrovala více než půl milionu případů COVID-19: 525 549 lidí bylo diagnostikováno s novou infekcí.

Zdroj: nv.ua

Ve Španělsku bylo minulý týden pozitivně testováno na koronavirus 49 716 pacientů a 237 osob zemřelo na komplikace po nákaze koronavirem.

Madrid je nejvíce zasažený pandemií a představuje přibližně třetinu nových případů a úmrtí.

Zdroj: tsn.ua

Od července zaznamenalo Španělsko nejrychlejší denní nárůst potvrzených případů COVID-19 v Evropě a od srpna podobný počet nakažených zaznamenala Francie, kde od začátku pandemie onemocnělo koronavirem 367 095 lidí.

Zdroj: suputnik.by

Hlavní španělský epidemiolog Fernando Simón zároveň uznal, že se šíření nákazy zrychluje, a zdůraznil, že v 50% nových případů je onemocnění asymptomatické a více než polovina z nich je potvrzena u lidí mladších 40 let. kteří mají nižší riziko úmrtí.

Zdroj: bnkomi.ru

Podle Angely Hernandez Puente, zástupkyně generálního tajemníka Madridské lékařské asociace, je současná situace velmi znepokojivá, ale ne srovnatelná s tlakem, kterému čelil systém zdravotní péče v březnu.

Zdroj: rg.ru

„Lidé musí jednat zodpovědně na individuálním základě: nosit roušku, umýt si ruce a udržovat sociální odstup,“ řekla Angela Hernández Puente. 

Španělský premiér Pedro Sánchez se v pondělí pokusil uklidnit rodiče, kteří se obávají začátku školního roku. 

Zdroj: daily.storm.ru

„Neexistuje žádné nulové riziko, ale děti a učitelé mají zaručený pobyt v bezpečných střediscích. Rodiče mohou být v klidu,“ uvedl španělský premiér.

Koronavirem se na celém světě nakazilo už více než 27 milionů lidí. Téměř 900 000 osob zemřelo.

Zdroj: rg.ru

Share