„Většina lidí mě podporuje a píše hezké věci“: Školačka porodila dceru ve 13 letech а stala se hvězdou sociálních sítí

Polina se rozhodla podělit o svůj příběh se světem.

Když třináctiletá školačka přiznala svému příteli, že čeká dítě, byla si jistá, že se nabídne jí hned s ním oženit.

A ten chlap to udělal – nabídl dívce, aby se zbavila dítěte. Ale navzdory svému věku se Polina opravdu chtěla stát matkou a porodila dceru.

Teď, když má malá Uljana téměř 2 roky, Polina se rozhodla vyprávět svůj příběh.

.

„Máma šokovaně řekla: „Jsi těhotná“

Rodiče se před několika lety rozvedli, její matka se brzy oženila a dívka se rozhodla zůstat se svým otcem.

Proto se jí podařilo skrýt těhotenství téměř až do osmého měsíce: otec stejně jako většina mužů nevěnoval postavě své dcery velkou pozornost.

„Měla jsem velké oblečení. Táta tomu nevěnoval velkou pozornost. Jen se ptal „je to?“ Řekla jsem „ano“ říká dívka.

.

Polina věděla, že nebude pro matku snadné to pochopit a přijmout, a když k ní přišla, pokusila se obléknout si více oblečení. Ale matka viděla její břicho.

„Moje matka mi řekla, abych šlа do postele. Lehla jsem si a ona se dotkla mého břicha (dítě se v tuto chvíli hýbalo).

Máma šokovaně řekla: „Jsi těhotná.“ Zařvala jsem zmateně a řekla, že to není tak.

Pak moje matka požádala, aby jí ukázala prsa – u těhotných žen je oblast v blízkosti bradavek tmavá a já ji také měla. A přiznala jsem se ke všemu,“vzpomíná Polina.

„To není moje dítě“

Na rozdíl od rodičů věděl přítel o těhotenství od začátku. Dívka se již ve svatebních šatech viděla a pak s okouzlujícím dítětem. Ale ve skutečnosti se všechno ukázalo špatně.

.

„Když Uljanin otec zjistil, že jsem těhotná, okamžitě řekl:„potrat“ a vyhodil mě. Stále říkal svým přátelům, aby mě ponížili. A když byl povolán na policii, řekl důstojníkovi: „To není moje dítě“_říká Polina.

Podle Poliny těhotenství snadno snášela.

„Ani jsem si nevšimla prvního trimestru. Jedla jsem solená rajčata a okurky. Druhý trimestr už byl jasný. Chtěla jsem strašně škodlivé jídlo (hranolky, sušenky, rohlíky, sushi).

Prsa znatelně vzrostla a bolela. A pak se začaly pohyby v břiše“, směje se dívka-matka.

Ale Polina si vzpomíná, že takovou bolest ještě předtím necítila.

.

„Moje matka si okamžitě uvědomila, že jsem začala rodit. Jeli jsme do porodnice. Snažila jsem se dýchat každou kontrakci, ale pak jsem prostě neměla sílu.

Trpěla po dobu 12 hodin. Pak se ukázalo, že mi byla podána nesprávná anestezie, a nepomohlo to,“ řekla mladá matka.

.

„Mateřství ke mně přišlo, když jsem byla těhotná“

Naštěstí se narodila okouzlující dívka jménem Uljana. Mimochodem, na naléhání policie, Uljana provedla test DNA. A potvrdil otcovství bývalého přítele Poliny s 99,9% přesností.

.

„Mateřství ke mně přišlo, když jsem byla těhotná. Okamžitě jsem se začala starat o sebe. Když se dítě začalo pohybovat v břiše, pohladila jsem břicho.

Usmála jsem se a uvědomila jsem si, že ji velmi miluji. Moje břicho a já jsme často chodili na procházku, aby dítě mohlo dýchat čerstvý vzduch,“ říká Polina.

.

„Chtěla jsem trávit čas se svou dcerou, ne ve škole.“

Uljana se narodila během letních prázdnin a 1.září její matka musela jít do 8. třídy. Na radu ředitele školy byla Polina převedena do individuálního studijního plánu – 3-4 hodiny denně.

„Když jsem poprvé přišla do školy, bála jsem se, že mě učitelé odsoudí, ale nikdo mě neodsuzoval. Prvních šest měsíců se mi líbilo chodit do školy a pak mě to naštvalo. Chtěla jsem trávit čas se svou dcerou“, vzpomíná dívka.

Polina se však učila v 8. i 9. ročníku. Za tímto účelem však musela dát Uljanu do soukromé mateřské školy.

.

„Probudili jsme se v 7 hodin a šli do mateřské školy. Moje dcera hraje ve školce a v tuto chvíli jsem ve škole“,popisuje mladá matka.

Podle Poliny je její víkend zcela věnován Uljaně – chodí spolu na procházku, hrají různé hry.

„Dříve jsem své matce nerozuměla, ale teď jsem sama matka a jsem z toho šťastná,“ říká dívka.

„Nelituji, že jsem se tak brzy stala matkou“

Po dokončení 9. ročníku se Polina rozhodla nevrátit do školy. Sní o tom, že půjde na vysokou školu a dostane kadeřnickou profesi.

Navíc dívka začala vydělávat peníze online vlastním blogem, kde velmi upřímně říká, jak se její život změnil po narození její dcery. Sledují ji statisíce lidí.

„Většina lidí mě podporuje a píše hezké věci. Samozřejmě se najdou i tací, kteří píšou sprosté a ošklivé věci“,pokračovala Polina.

.

„Nejprve se změnil můj mozek. Teď myslím, že ne jako patnáctiletá dívka, ale jako skutečná matka. Můj věk mi nezabrání být matkou.

A nelituji, že jsem se stala matkou tak brzy. Bylo to dobré a bude to ještě lepší. Dosáhnu všeho, co chci“ tvrdí dívka.

.

Share