Tesař chtěl postavit pro svou rodinu jedinečný dům: Dnes jej všichni obdivují

Gyula Sakac je tesař z Transylvánie, který se může pochlubit nejen svými profesionálními mistrovskými díly, ale také svým vlastním domem, o kterém snil už od dětství a postavil ho se svou rodinou.

Toto území zdědila jeho manželka Mary po rodičích. Dlouho si přáli postavit malý víkendový dům s malou verandou vybavenou malovaným nábytkem, i když muž občas snil o něčem víc.

Tesař 10 let hodně cestoval po celém světě, obdivoval velké množství krásných domů.

Myšlenka na stavbu domu dozrávala tři roky. Muž se navíc musel v dílně hodně připravit. Pak shromáždil veškerý potřebný materiál.

Nábytek vyrobil truhlář z ořechového dřeva. Výrobky z vlašských ořechů lze na přání snadno natřít jakoukoli barvou.

Kromě toho lze zvýraznit vzor dřeva pomocí speciálních barviv a tónovacích prostředků.

Zdroj: nastroy.net

Dlouho konzultoval se známými designéry a architekty, aby se od nich dozvěděl jejich cenné zkušenosti. Když se podíváte na tento dům zvenčí, můžete si všimnout okna připomínající slunce a měsíc.

Zpočátku se předpokládalo, že exteriér a interiér domu budou vyrobeni ve stejném stylu.Neobvyklá je kombinovaná kuchyně s obývacím pokojem, která se postupně mění v ložnici a koupelnu.

Zdroj: nastroy.net

Všechno je zde jedinečné.

Zdroj: nastroy.net

Zvláštní pozornost si zaslouží reliéf vytesaný na stromě, který vítá každého hosta, který se ocitne na území jedinečného domu.

Zdroj: nastroy.net

Zdroj: nastroy.net

Chata má elektrické topení.

Zdroj: nastroy.net

Podle tesaře není elektřina dražší než dřevo nebo plyn. Dům má zahradní kuchyň a úžasnou saunu, která má velké okno s výhledem na krásnou krajinu a její stěny jsou pečlivě izolovány.

Nyní pár plánuje instalaci horké vodní lázně, která také není k dispozici v každém soukromém domě.

Zdroj: nastroy.net

Tvar budovy je kulatý, což usnadnilo proces její výstavby a údržby.

Zdroj: nastroy.net

Pár uvedl, že tento neobvyklý dům začali stavět v květnu a v září už byl připraven k nastěhování. Manželka říká, že vždy chránila své kořeny. Narodila se na tomto místě a chodila do školy. To byl její domov, takže tady musí žít.

Před 40 lety, když se vdala, slíbila si, že se jednoho dne vrátí domů se svou vlastní rodinou. Proto si bylo pro Mary důležité vybudovat zde víkendový dům.

Zdroj: nastroy.net

Aby člověk mohl něco vytvořit, musí být v jeho životě vše v pořádku, musí existovat dobré vztahy s jeho rodinou, musí být klidný a v souladu se sebou.

To je velmi důležité.

Zdroj: nastroy.net

Dnes si zde odpočívají i vnoučata manželského páru.

Share