Češi během pandemie:“Více než polovina má teď problém vyjít s výplatou, každý desátý si musí půjčovat“, ukázal průzkum

Ve dnešní době 43 procent Čechů žije od výplaty k výplatě. Před epidemii koronaviru 28 procent lidi žilo bez rezervy.

Nejčastěji mladí lidi ve věku 27 až 35 let nemohou žít jenom s výplatou, a musejí půjčovat peníze. Je jich v ČR 10 procent.

.

65 procentu z nich pomáhají rodiči, 18 procentu kamarádi. 14 procent potřebuji kreditní karty, ještě 18 procent by šli po úvěr do banky, a 3 procenta Čechů hledají pomoc jinde.

“Většina občanů ČR žijí od výplaty k výplatě, ale stejně se snaží nikdy nezadlužovat”, napsal jednatel úvěrové společnosti Fair Credit Tomáš Konvička.

.

Kvůli opatřením proti koronaviru, výdaje velkého množství lidi se zmenšily. Lidi ušetřili hodně peněz za cestování do zaměstnání, také za stravování v zaměstnání.

.

Konvička řekl, že finanční život po uvolňování opatření muže u některých ještě prohloubit. Takové lidi budou hledat pomoc u rodiny a kamarádů.

.

Detailně říct o svých výdajích mohou Češi nad 45 let. Je jich jenom 29 procent. Zůstatek lidi se divá jenom na zůstatek na účtu.

Nejlepším způsobem pro Čechy ušetřit peníze, bude plánování všech výdajů. Nejprve musíte vyřešit všechny problémy s bydlením. Potom spočítat náklady na jídlo.

.

Potom bude hypotéka, nebo nějaké spotřebitelské úvěry. Musíte udělat všechno možné, abyste nikomu nezadlužili, a přesně tehdy budete mít peníze na všechno, co potřebujete.

Share