„V souvislosti s probíhající protiruskou informační kampaní v ČR“: Rusko žádá Česko o ochranu svého diplomata

Ruské velvyslanectví v České republice požádalo oficiální Prahu o poskytnutí policejní ochrany členovi diplomatické mise.

.

Ale diplomacie v ČR ruskou žádost oficiálně neobdržela.

To je uvedeno ve prohlášení velvyslanectví 11. května.

.

„V souvislosti s probíhající protiruskou informační kampaní v České republice prohlašujeme, že falešná a neprokázaná obvinění (s odkazem na místní zpravodajské služby) vůči zaměstnanci ruského velvyslanectví v rámci přípravy na atentát na pražské městské politiky ruskou stranou byla opakovaně a jednoznačně vyvrácena.

,

A to jak v Moskvě, tak i v Praze“, tvrdí ruští diplomaté.

10. května, česká média řekla, že diplomat, který mohl přivézt do Prahy jed ricinu, by mohl být zaměstnancem agentury Rossotrudnichestvo. Agentura hovoří o „nepodložených obviněních“ proti němu.

.

Týdenní český veřejnoprávní televizní program „168 hodin“ informoval o výsledku novinářského vyšetřování možného ruského agenta, který byl podezřelý z přivezení ricinu do Prahy, aby zavraždil tři pražské osobnosti.

,

Bylo poznamenáno, že Ondřej Kolář, starosta Prahy 6 , kde byl demontovány pomník sovětského maršála Ivana Koněva, byl ohrožen starosta Prahy Zdeněk Hřib, jehož administrativa byla přejmenována na náměstí před ruským velvyslanectvím na počest zavražděného opozičního politika Borise Němcova.

Tito politici jsou pod policejní ochranou.

Share