6 tisíc „rouškovného“ pro důchodce: Ministryně Maláčová přiznala, že peníze budou chybět v jiných sektorech

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová prohlásila, že se senioři, kteří celý život pracovali, mají mít zajištěné klidné stáří. Proto musíme přizpůsobit státní rozpočet tak, aby všichni byli spokojení.

Zdroj: ihned.cz

Tímto způsobem Maláčová prosazuje svůj návrh mimořádného příspěvku pro důchodce. Chce jim dát dárek ve výši 6 tisíc korun, i když přiznává, že tyto peníze bude chybět v jiném sektoru.

Ministryně prohlásila, že jednání o tom, kde na to vzít peníze považuje za hloupé a plytké. Rovněž ale zdůraznila, že není spravedlivé, že lidé svůj celý život pracovali a nyní mnoho z nich dostává méně než 14 tisíc měsíčně.

Zdroj: euro.cz

Tvrdí, že právě politici by se o ně měli starat a zajistit seniorům důstojný život.

Sociální demokratka Jana Maláčova dodává, že základní funkci státu je zajistit důstojnou penzi lidem, kteří poctivě pracovali. Považuje za nespravedlivé, když senior dostává důchod nižší, než 14 tisíc korun.

Zdroj: e15.cz

„Pak mě opravdu velmi mrzí, že celá ta diskuse o důchodech je redukována na to, kde na to vzít,“ pokračovala Maláčová, s tím, že by se budoucí diskuse měly také věnovat důchodové reformě.

Ministryně zdůraznila, že jiné strany kromě sociálních demokratů o reformě nechtějí bavit, protože ji nemají připravenou.

Zdroj: muzivcesku.cz

Nakonec ale uznává, že peníze, které se rozdají seniorům budou chybět v jiném sektoru.

Maláčová říká, že se ve státním rozpočtu musí přizpůsobit příjmy a výdaje, a pak se bude mluvit o tom, kde můžeme ušetřit.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Politička dodala, že její resort poslední léta neuvěřitelně šetří. Byl zredukován počet úředníků, zrušen Fond dalšího vzdělání a šetří se na poradenství a právních službách.

Zdroj: aktualne.cz

Share