„Jak zdůraznit důstojnost interiéru se zelení v květináči?“ : Výběr neobvyklých pokojových rostlin

Mnoho mých přátel při slovu „domácí rostliny“ okamžitě napadlo pelargónie, fíkus a fialovou v keramické nádobě. Ale ne mé mámě! Jako vášnivá fanda květináčů shromažďuje vzácné a neobvyklé rostliny pro domov asi 5 let .

Při pohledu na některé z nich lze jen divit, že příroda dokázala vytvořit něco podobného!

Dnes, redaktoři „Je to tak snadné!“ Připravili jsme pro vás, milý čtenáři, výběr nejoriginálnějších květin pro váš domov. Tyto krásy jistě překvapí a zaujmou vaše hosty!

Mimochodem, téměř všechny zastoupené rostliny jsou sukulenty . Nevyžadují příliš pečlivé a komplikované postupy péče.

.

Efektní rostliny

Kudrnaté listy této mimozemské okrasné rostliny připomínají vývrtku. Ve skutečnosti, díky jeho listoví, rostlina dostala název „vývrtka tráva“. Tato rostlina roste velmi rychle.

Kadeře vypadají, jako by na ně dlouho pracoval nějaký pilný květinář. Ale není tomu tak. Listy se ohýbají úžasným způsobem! Chtěli byste ozdobit svou kuchyni takovým hrncem?

.

Vůně barevného skluzu nelze nazvat příjemnou! Tento maličký sukulent s neobvyklým skvrnitým nebo pruhovaným květem voní shnilým masem, které tímto způsobem přitahuje mouchy pro opylení.

Takový květináč vypadá neobvykle.

Rostlina netoleruje transplantaci: pokud jsou kořeny poškozené, okamžitě se s ním rozloučte. Zbytek je velmi nenáročný. Je fotofilní, nevyžaduje stříkání.

.

Ariocarpus, nebo spíše jeho druh, popraskaný ariocarpus, je pro mě velmi překvapivý. Toto je ostnatý kaktus. A to je jeho první celovečerní film.

Druhým je velmi pomalý růst. Kaktusu trvá přibližně 45–50 let, než dosáhne průměru v decimetru. No, a třetí – husté masité kořeny, pevně propletené.

To vše umožnilo exotickému sukulentu růst v místech, kde se nenacházejí téměř žádní zástupci flóry, konkrétně v štěrbinách skalnatých útesů a útesů.

.

Dalším skutečným zázrakem přírody jsou litkety. Jsou to „živé kameny“! Anglický botanik Burchell, který tyto rostliny poprvé objevil v roce 1811 při cestování po pouštní oblasti Velkého Carra, se jednou rozhodl odpočinout a přikrčil se vedle hromady oblázků.

Po pečlivém prozkoumání mezi těmito kameny našel rostliny, které téměř úplně odpovídaly oblázkům ve tvaru a vzoru. Byly tedy objeveny litobusy turbiniformis.

V současné době se rozlišuje 37 typů lithopů. Rostlina pochází z písečných a skalnatých pouští Jižní Afriky, z Namibie, Botswany a Jižní Afriky.

Letecká část se skládá ze dvou fúzovaných silných listů oddělených mělkou mezerou, ze které se objevuje stopka a nové listy.

.

Nejzajímavější věcí na mě je Coop Haworthy! Tato roztomilá rostlina roste z několika rozet. Šťavnaté listy na koncích mají průhledná okna, díky nimž se absorbuje světlo a připomínají koule naplněné vodou.

Rostlina miluje jasné osvětlení a cítí se pohodlně při teplotě nepřesahující 30 stupňů v létě a 18 stupňů v zimě. Haworthia nevyžaduje stříkání.

Lepší je zalévat z palety. S pomocí Cooper Haworth můžete vytvořit neobvykle krásný design krajiny!

.

Trachiandra připomíná mimozemšťana mezi pokojovými rostlinami. Jedná se o nový květinový trend v dekoraci interiéru. Původní tvar listů a světlý vzhled jsou mezi milovníky domácích rostlin stále oblíbenější.

S bizarními a exotickými formami vděčí rostlina těžkému a suchému africkému klimatu, na které je nucena se přizpůsobit.

V období sucha, aby se udržovala vlhkost, jsou listy trachandera stočeny do těsných spirál. Při květu pochází sukulentní vůně vanilky.

.

Rowleyův kříženec vypadá docela přitažlivě, snadno se reprodukuje a snadno se o něj stará. Tato rostlina je velmi atraktivní pro malé děti ve tvaru listů, podobně jako bobule.

Tato réva je však velmi jedovatá. Tato rostlina proto není kategoricky vhodná pro pěstování v mateřských školách a bytech, kde jsou malé děti.

.

Proč něco říct, jen se podívej na toto neobvyklé stvoření přírody. Crassula Umbella je krásná ve všech směrech!

Tato nenápadná rostlina vydrží světlo, stín a nemusí dlouho zalévat. Navenek se podobá houbě nebo tortille s květinou vyrostlou z ní.

.

REDAKČNÍ RADA

Navrhuji také, abyste se naučili, jak zdůraznit důstojnost interiéru se zelení v květináči . Krásné a funkční!

Získat takové neobvyklé pokojové rostliny v domě znamená neustále překvapivé hosty. Mnohé z exotických květů jsou krásné a přitahují pozornost každého, aniž by vyžadovaly zvláštní péči.

Máte doma nějaké speciální rostliny, budu rád, když se s námi podělíte o své fotografie v komentářích!

Share