V arktickém Norilsku unikly tisíce litrů ropy, voda se změnila na naftu: Ruský prezident vyhlásil stav nouze

V ruském Norilsku došlo v důsledku odtlakování nádrže motorovou naftou na CHP-3 k rozlití asi 20 tisíc tun ropných produktů.

.

K nehodě v Norilsku došlo 29. května, ale až 3. června ruský prezident Vladimir Putin podle ruského Interfaxu podpořil zavedení federálního nouzového stavu.

.

Ministr mimořádných situací Ruské federace Jevgenij Ziničev informoval, že jeho oddělení se dozvědělo o skutečnosti úniku nafty pouze dva dny po incidentu.

.

Námořní záchranná služba oznámila, že část rozlitého paliva spadla do řek Daldykan a Ambarna. Téměř všechny jejich přítoky jsou naplněny ropnými produkty.

.

1. června začali odborníci čištění vody, očekává se, že odstranění následků nehody bude trvat 14 dní.

.

Podle předběžných odhadů Rosprirodnadzor jsou maximální přípustné koncentrace znečišťujících látek ve vodě překročeny desítky tisíckrát.

.

„Bylo zjištěno, že maximální objem oleje na plotech v současné době je 20 centimetrů,“ uvedla vedoucí oddělení Svitlana Radionová.

.

Podle ní se do půdy dostalo asi 6 tisíc tun ropných produktů, asi 15 tisíc tun se dostalo do vody.

View this post on Instagram

❗ЭКОЛОГИЧЕСКАЯ КАТАСТРОФА В НОРИЛЬСКЕ! ⠀ ⚡29 мая на территории ТЭЦ-3 АО "НТЭК" произошла разгерметизация одного из резервуаров, из-за чего разлилось около 20 тысяч тонн нефтепродуктов! ⠀ ⚡Последствия аварии непредсказуемы, особенно в условиях северной природы. Это может поменять жизнь коренных народов, повлиять на здоровье людей. А как это повлияет на экологию и сколько погибнет животных и рыбы, страшно даже представить. ⠀ ⚡Концентрация загрязняющих веществ в воде в десятки тысяч раз превышает норму. ⠀ #elysium_экология

A post shared by СТРОИТЕЛЬСТВО ТАУНХАУСЫ СОЧИ (@elysium.city) on

Share