Běloruský režim už při zásazích nešetří ani ženy: Rusko vysílá elitní výsadkářské divize na cvičení do Běloruska

V Bělorusku bylo v neděli 13. září během protestů zadrženo 774 lidí. Informoval o tom tiskový tajemník běloruského ministerstva vnitrana na kanálu Telegram.

„Celkem bylo zadrženo 774 občanů za porušení zákona o hromadných událostech (více než 500 z nich v Minsku).“ uvádí se v prohlášení.

Zdroj: tut.by

Podle ministerstva vnitra bylo o víkendu celkem zaznamenáno 28 protestů v různých regionech země. Celkový počet účastníků nepřesáhl 22 tisíc lidí, uvedlo ministerstvo.

Od začátku demonstrací bylo podle opozice zadrženo více než 10 000 lidí a několik lidí zemřelo.

Zdroj: tut.by

Evropská unie neuznala výsledky prezidentských voleb v Bělorusku a rozhodla se uvalit osobní cílené sankce proti běloruským úředníkům zodpovědným za násilí.

Zdroj: censor.net

Rusko vyšle jednotky své elitní výsadkářské divize ze Pskova na společné cvičení do Běloruska. V neděli to oznámilo ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: censor.net

Skupina ruských parašutistů přijela do Běloruska, aby se zúčastnili vojenských cvičení.

Podle ministerstva obrany bude do praktických akcí zapojeno až 1 500 ruských a běloruských vojáků, více než 150 jednotek letecké, bojové a speciální techniky.

Zdroj: pravda.com.ua

Po skončení cvičení Slovanské bratrstvo 2020 se ruská armáda vrátí domů.

Taktické cvičení se bude konat od 21. do 23. září na běloruském polygonu Brestskij, v okrese Brest a na úseku řeky Mukhavets.

Zdroj: 24tv.ua

„Zvláštností výcviku bude provádění výcvikových a bojových misí v noci, včetně provádění pochodů, praktických přistání, vynucování vodních překážek a fáze bojové palby.“ uvádí se v prohlášení na oficiální stránce běloruského ministerstva obrany.

Zdroj: 24tv.ua

Běloruský režim čím dál častěji používaje násilí vůči ženám, jak ukazují videa z Minsku natočená o víkendu.

Share