„Abychom nebyli za tři týdny tam, kde je Česká republika nyní“: Čaputová podporuje zpřísnění protiepidemických opatření

Lidé nepotřebují vidět konflikt, tvrdí prezidentka.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vidí rezervy v komunikaci vlády při oznamování opatření v boji proti koronaviru. Mají se podle ní komunikovat klidně a způsobem, který vzbudí důvěru.

Zdroj: startitup.sk

V rozhovoru s televizí Markíza Čaputová také uvedla, že do společnosti třeba ze strany vlády přinést uklidnění a více ji spojovat.

„Krizová situace vyžaduje velmi zvláštní přístup a je nutná krizová komunikace,“ řekla slovenská hlava státu. Opatření proti epidemii nového typu koronaviru mají podle ní být založena na datech.

Zdroj: aktuality.sk

Dezinformace vnímá Čaputová jako velký problém. Občané byli podle ní v první vlně pandemie disciplinovaní, „ale už jsou velmi unavení“.

Někteří proto podle prezidentky nejsou ochotni důvěřovat tomu, že je koronavirus opravdu nebezpečný a situace je vážná.

Zdroj: gmpnews.ru

Slovenská prezidentka na závěr dodala, že lidé nepotřebují vidět konflikt a je podle ní třeba do společnosti vnést jistotu, že situace je pod kontrolou.

„Vnímám, že společnost je rozdělena, proto je potřeba vnést do společnosti uklidnění a spíše společnost spojovat než rozdělovat,“ konstatovala prezidentka.

Zdroj: aktuality.sk

Zuzana Čaputová také poznamenala, že zpřísněná opatření proti šíření koronaviru, která zavedla vláda premiéra Igora Matoviče (OLaNO), jsou přiměřená, jinak Slovensku hrozí český scénář vývoje epidemie.

„I proto je důležité, abychom nyní zabrali, abychom nebyli za tři týdny tam, kde je Česká republika nyní,“ varovala Čaputová.

Share