„Neexistuje žádná záruka, že vědci budou schopni vyvinout účinnou vakcínu proti koronaviru“, překvapil šéf WHO

Šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že neexistují žádné záruky, že vědci budou schopni vyvinout účinnou vakcínu proti COVID-19.

Zdroj: espreso.tv

Toto bylo hlášeno BBC.

Zdroj: espreso.tv

„Neexistuje žádná záruka, že vědci budou schopni vyvinout účinnou vakcínu proti COVID-19,“ řekl šéf Světové zdravotnické organizace.

Zdroj: espreso.tv

Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že Výbor pro zdraví Evropského parlamentu poznamenal, že i kdyby byla vakcína vyvinuta, pravděpodobně by nebyla dostupná pro každého alespoň rok.

Zdroj: espreso.tv

„Bylo by velmi obtížné s jistotou říci, že budeme mít vakcínu. Nikdy jsme neměli vakcínu proti koronaviru“, řekl Ghebreyesus poslancům EU.

Zdroj: espreso.tv

Ředitel Evropské regionální kanceláře Světové zdravotnické organizace Hans Kluge uvedl, že v Evropě došlo po uvolnění karanténních omezení k nárůstu nových případů infekce COVID-19:

Zdroj: espreso.tv

„V posledních dvou týdnech došlo k nárůstu nových případů ve 30 zemích. V 11 z těchto zemí vedla zrychlená míra [koronavírusu] k nové vlně, která způsobí, že evropské zdravotní systémy budou opět na pokraji kolapsu.“

Zdroj: espreso.tv

Hans Kluge neuvedl, kde roste počet nových případů.

Je však známo, že Německo vrátilo částečnou karanténu ve spolkovém státě Severní Porýní-Vestfálsko v důsledku vypuknutí koronaviru v masokombinátu firmy Tönnie.

Zdroj: espreso.tv

Portugalsko také zavedlo nová omezení v Lisabonu a jeho okolí z důvodu nového ohniska COVID-19.

Celosvětově bylo infikováno koronavirem celkem 9 551 135 lidí.

Spojené státy vedou seznam zemí postižených pandemií – je nakažených 2 462 713.

Share