„Nechceme, aby klienti strávili celé léto čekáním“: Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny prázdninové zájezdy

Exim Tours a Fisher jsou nejpopulárnější kanceláři v ČR. 22.května zrušily všechny plánované zájezdy do zahraničí na červenec a srpen. Deset tisíc klientů, kteří byli u nich objednané nezvládnou letos odpočinout ve zahraničí?

.

Česká televize uvedla, že všechny zájezdy cestovní kanceláře znovu plánují nabídnout do zemi, kam to bude možné.

.

Kanceláře ve dnešní době nabízejí cestování do Chorvatska a Řecka.

Všechny zájezdy na květen a červen byly zrušené ještě na začátku května.

“Nechceme, aby klienti, kteří koupili zájezd do zemi, kde situace se nezlepšuje, strávili cele léto čekáním. Takovým způsobem se mohou rozhodnout, kam letos pojedou cestovat”, – řekl mluvčí Fisher Jan Bezděk.

.

“Žádné poplatky klienti nebudou platit. Dostanou vouchery na zájezd v hodnotě, kterou dříve zaplatili”, – napsal mluvčí kanceláře Exim Tours Petr Kostka.

Také kanceláře zrušily všechny plánované lety s firmou Smartwings. “Ve dnešní době se zůstává našim partnerem. O situaci budeme jednat”, – dodal Bezděk.

.

“Ostatní kanceláře funguji dál. Slibovaly všem klientům, že mohou cestovat v letošním červenci a srpnu”, – řekl místopředseda Asociace cestovních kanceláři Jan Papež.

.

Miloš Zeman v dubnu 2020 podepsal zákon.

Podle něho kanceláře mohou odložit vracení peněz za všechny zrušené zájezdy kvůli koronaviru.

Doba plánovaného odjezdu musí být od 20.února do 31.srpna.

.

Všichni klienti místo zájezdu musí obdržet vouchery nebo poukazy.

Všichni klienti, kteří nevyužijí poukaz do 31.srpna, budou mít nárok na vracení peněz.

.

Vouchery mohou odmítnout jenom senioři nad 65 let, zdravotně postiženi, rodiče na mateřské dovolené, nezaměstnaní a také lidi, kteří nemohou kvůli koronavirové epidemii pracovat.

Také všechny školy, které měly plánované školní zájezdy.

Share