84 let od narození Václava Havla: Dagmar Havlová připravila pro prvního českého prezidenta neuvěřitelný dárek

Dnes 5. října by mohlo být 84 let prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi. Zemřel však před devíti lety ve věku 75 let. Vdova Dagmar Havlová si však svého zesnulého manžela pamatuje a tentokrát se rozhodla vytvořit kapličku. Tam budou moci přijít všichni zájemci a uctít památku prvního českého prezidenta.

Václav Havel zemřel v roce 2011, ale v paměti a srdcích lidí žije dodnes. Zatímco mnozí si pamatují mnoho pozitivních okamžiků, jiní si pamatují i negativní.

Zdroj: ČTK

Ale pro ty, pro které je Václav Havel hrdinou, přišla dobrá zpráva. Vdova Dagmar Havlová se rozhodla vytvořit místo uctění památky bývalého prezidenta pro všechny zájemce.

Zdroj: Instagram

Toto místo pro samotného Václava Havla bylo posvátné. Právě tam bývalý prezident hledal mírumilovné útočiště pro svou duši. Jde o jeho chalupu na Hrádečku.

Zdroj: Hermína

Bývalá první dáma zveřejnila na svých sociálních sítích fotografie této samotné kapličky. Uvnitř je malá socha Panny Marie.

Zdroj: Instagram

Dagmar Havlová vysvětlila, že tam mohou přijít všichni, kteří chtějí uctít památku jejího zesnulého manžela. Dodala také, že ještě nejsou dokončeny všechny práce, například se ještě změní zámek.

Mnozí komentátoři napsali, že kdyby se v Česku tolik nekradlo, nemuselo by se používat žádné zámky či žádná mříž.

Jeden z komentátorů navrhl v budoucnu zřídit zámek ve tvaru srdce. Znělo to zajímavě, protože takový symbol jako srdce je někdy spojován právě s Václavem Havlem.

Zdroj: YouTube / festivalzlatapraha

Na konci svých oslovení sledujících bývalá první dáma požádala, aby tam auta nejezdila. Vysvětlila, že by nechtěla, aby tam vznikl plot, ale bylo by to vynucené opatření, kdyby tam bylo hodně aut.

Share