„A teď se cítím nejšťastnější“: Muž nechtěl hypotéku a postavil si v lese úžasný dům vlastníma rukama

31letý Chris Harbour prodal nemovitost v hodnotě 500 000 $, opustil práci a přestěhoval se do lesa ve Walesu. Pak si postavil ekodům.

Zdroj: gazeta.ua

„A teď se cítím nejšťastnější“, řekl muž v rozhovoru pro Daily Mail.

Zdroj: gazeta.ua

Zdroj: gazeta.ua

Chris postavil dům z ekologicky šetrných materiálů, které byl schopen najít v internetovém obchodě. Použil dřevo a směs jílu, písku a slámy.

Zdroj: gazeta.ua

Zdroj: gazeta.ua

Okna vzal okna ze starého domu své matky. Jedinou syntetickou částí budovy je střecha. Stavba stála asi 5,3 tisíce $. Strávil rok a půl na to.

Zdroj: gazeta.ua

„V Londýně jsem měl úplně normální život. Zastavil jsem byt a dům v hodnotě asi 530 000 dolarů. Měl jsem auto, elektřinu, vodu, internet, televizi.

Zdroj: gazeta.ua

O víkendech jsem se bavil se přáteli. Ale necítil jsem se úplně šťastný. Neměl jsem čas na všechny věci, které jsem chtěl dělat. Nebo jsem byl příliš unavený. Rodina si myslela, že jsem trochu blázen,“ vzpomíná Chris.

Zdroj: gazeta.ua

Muž je přesvědčen, že pohodlný život je důležitější než peníze.

Zdroj: gazeta.ua

„Vydělával jsem dobře. Ale každý se snažil strčit ruku do mé kapsy. Nedokážu si představit, že bych strávil 2/3 svého života prací bez času na komunikaci a koníčky. A teď nemyslím na peníze. Pravděpodobně jich mám teď víc než tehdy. Nemám žádné starosti.“ říká muž.

Zdroj: gazeta.ua

Dům a dřevěná dílna vedle něj jsou napájeny solárními panely a jsou energeticky nezávislé. Toto je Chrisův první pokus něco postavit. Přátelé a rodina pomáhali málo.

Zdroj: gazeta.ua

„Moje rodina si myslela, že jsem trochu blázen. Nebo že jsem hloupý, protože to bylo finančně nerentabilní rozhodnutí. Ale pro mé to bylo správné. Když jsem se sem přestěhoval, léto skončilo.

Zdroj: gazeta.ua

Myslel jsem, že to bude opravdová výzva. Ale začal jsem si to užívat. Kromě skutečnosti, že někdy létají netopýři nebo se usazují myši, s domem nejsou žádné problémy,“ říká Chris.

Zdroj: gazeta.ua

Nyní plánuje postavit dvoupatrový dům, ve kterém budе žít po zbytek svého života, a větší dílnou.

Zdroj: gazeta.ua

Harbour se rozešel se svou bývalou přítelkyní. Nyní má novou partnerku jménem Dot, která přichází k němu třikrát týdně.

Zdroj: gazeta.ua

„Když jsem poprvé viděla, jak Chris staví dům, zaujalo mě to. Uvědomila jsem si, že je opravdu okouzlující. Je úžasné žít takhle. Vždy je tu co dělat. A je to skvělé,“ přiznává Dot.

Zdroj: gazeta.ua

„Potřeboval jsem změnu a zvládl jsem to. A nevratím se. Můj život je nyní stokrát bohatší. Cítím se šťastnější než kdy jindy,“ tvrdí Chris.

Zdroj: gazeta.ua

Share