„Čím více lidí přijde, tím dříve začneme žít normálním životem“: Slovensko jako první země na světě vyzkouší plošné testování obyvatelstva na koronavirus

Slovensko plošně otestuje na koronavirus své obyvatele starší 10let. Vláda na Slovensku rozhodla, že za přípravu na provedení testování a samotné testování bude odpovědná armáda. Zatím ale není jasné, zda bude testování povinné.

Zdroj: youtube.com

Testování se uskuteční na konci října a v první polovině listopadu.

Zdroj: aktuality.sk

„Jde o největší logistickou operaci v novodobých dějinách Slovenské republiky,“ informoval ministr obrany Slovenské republiky Jaroslav Naď.

Zdroj: webnoviny.sk

Pak dodal, že do testování bude zapojeno 50 tisíc lidí ze státního aparátu, včetně osmi tisíc vojáků.

Zdroj: topky.sk

„Lockdown je jedna možnost, poctivé přetestování Slovenska je druhá možnost,“ uvedl slovenský předseda vlády Igor Matovič ( OLaNO).

Zdroj: webnoviny.sk

Dosud nebylo rozhodnuto, zda plošné testování bude povinné. Matovič a několik dalších členů vládní koalice vyzvali k dobrovolné účasti na testování.

Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Slovenska rovněž uvedl, že další vývoj situace v zemi v souvislosti s koronavirovou krizí bude záviset na tom, zda se obyvatelé do testování zapojí: „Čím více lidí přijde, tím dříve začneme žít normálním životem“.

Zdroj: youtube.com

Na Slovensku v poslední době došlo k významnému zvýšení počtu případů COVID-19.

7. října na Slovensku denní přírůstek nových případů koronaviru dostal nad hranici tisíc.

Zdroj: youtube.com

Share