České laboratoře zaznamenaly nejvyšší nárůst od začátku pandemie: ve středu byl další rekordní denní přírůstek a přibylo 650 nových případů nakažení koronavirem

České laboratoře zaznamenaly další rekordní denní přírůstek nakažených koronavirem. Ve středu přibylo 650 pacientů a je to nejvyšší číslo od začátku pandemie.

V Česku se covid-19 již nakazilo 25 773 lidí a 18 300 se už vyléčili. Nemoci podlehlo 425 pacientů.

Zdroj: drbna.cz

Kvůli rostoucím číslům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zvažuje zavedení dalších bezpečnostních opatření zejména v Praze. Může se to týkat pravidel nošení roušek.

Zdroj: denik.cz

Šéf resortu je nyní v karanténě. Byl totiž v kontaktu s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, která se koronavirem nakazila.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

První test ukázal, že Vojtěch covid-19 nemá na rozdíl od ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška, u kterého test byl pozitivní.

Aktuálně s nemocí potýká 7022 pacientů, což je také rekordní číslo. Zvyšuje se také číslo hospitalizovaných lidí a nyní zdravotní péči potřebuje 172 nakažených pacientů. 40 z nich jsou v těžkém stavu.

Zdroj: irozhlas.cz

Během epidemie se denní přírůstky kolísaly a do konce června se pohybovaly pod dvěma stovkami. V poslední době se ale počet nakažených začal zvyšovat a nyní překonal dokonce hranici 600.

Zdroj: idnes.cz

Denní přírůstky také souvisí s počtem provedených testů. V úterý jich laboratoře udělaly téměř 11 tisíc, což je dosavadní maximum.

Zdroj: denik.cz

Nejhorší situace a je nyní na Hodonínsku, kde se za posledních 7 dní nakazilo 64 pacientů na 100 tisíc obyvatel.

Na Druhém místě je Třebíč a Praha s 50 případy. Více než 40 případů bylo zaznamenáno v okresech Beroun, Svitavy a Mělník.

Zdroj: novinky.cz

Share