Žádné účty, žádná hypotéka, žádný supermarket: Rodina žije v předzvěsti konce světa

Velšská rodina žije jako po apokalypse a cítí se úplně šťastná.

Zdroj: ukr.media

Již několik let žijí lidé, jako by kolem nich byl postapokalyptický svět videoher.

Zdroj: ukr.media

Členové rodiny pěstují vlastní jídlo a vyrábějí vlastní elektřinu. Tvrdí, že takový přístup k existenci má mnoho výhod a úspory zde hrají důležitou roli.

Zdroj: ukr.media

Mathew a Harris Watkinson se téměř před deseti lety vzdali práce a života v civilizované společnosti, aby se přestěhovali do vesnice a připravili se na jeden ze scénářů konce světa.

Zdroj: ukr.media

Rozhodnutí páru bylo ovlivněno hnutím „kolapsologie“, které je založeno na teorii, že se společnost, jak ji známe, může lehce a relativně brzy rozpadnout.

Zdroj: ukr.media

Tato teorie se objevila na počátku XXI. století. Manželé zdůrazňují, že se nepřipravují na konec světa, ale na zastavení moderní společnosti.

Zdroj: ukr.media

Proto věří, že by lidé měli předem hledat alternativní způsoby.

Zdroj: blesk.cz

Když Mathew četl knihy o apokalypse, uvědomil si, že sdílí myšlenky hnutí a rozhodl se úplně změnit svůj život.

Zdroj: blesk.cz

„Začal jsem si myslet: Nebylo by pohodlnější žít s malým pozemkem, kde bych se mohl naučit uspokojovat své vlastní potřeby, než spoléhat se na hypotéky v bankách a jídlo v supermarketech? To jsme udělali,“ řekl muž.

Zdroj: blesk.cz

Manželé koupili v roce 2011 pozemek na velšském venkově za 35 000 liber. Asi o rok později zde rodina postavila dům a mohla se do něj nastěhovat.

Zdroj: blesk.cz

Tam měl pár dvě děti. Navzdory nárůstu počtu členů rodiny odmítli rodiče jít do supermarketu a sami začali pěstovat zeleninu a ovoce, stejně jako pěstovat 140 kuřat.

Zdroj: blesk.cz

„Jen proto, že jsou supermarkety efektivní, tak to neznamená, že jsou lepší,“ tvrdí Mathew.

Zdroj: blesk.cz

Zároveň se manželé neodloučí od společenského života:

Zdroj: blesk.cz

„Stále máme Netflix a Disney +. Nejsme odříznuti od života, ale teď nejsme na nikom závislí.“

Zdroj: blesk.cz

Další výhodou takového života jsou velké úspory. Jak muž vysvětlil, utratili méně než 100 tisíc liber na stavbu farmy, kde nyní žijí. Kromě toho již nemusí platit půjčky ani jiné účty.

Zdroj: blesk.cz

„Postavili jsme farmu za méně než 100 000 liber a je to všechno naše. Nedlužíme nikomu nic a nemáme účty. Proč to ostatní nedělají stejně?“

Zdroj: blesk.cz

Však nezůstali ani bez příjmu. Asi před rokem začali turisté cestovat po farmě a rodina uspořádalа několik kurzů, aby lidem řeklа o svém způsobu života.

Zdroj: blesk.cz

Podle Mathewa zájem o hnutí jen roste, i když museli kvůli karanténě pozastavit všechny činnosti: „Koronavirus nám všem ukázal, jak stačí málo k panice“.

Zdroj: blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Share