Čína uzavřela kvůli koronaviru další město se 4,5 milionu obyvatel: Lékárny zakázaly prodej léků proti chřipce

Karanténa byla zavedena v čínské provincii Ťi-lin kvůli výskytu nových případů infekce koronaviru.

V severovýchodní Číně, v provincii Ťi-lin, kde žije asi 108 milionů lidí, se podle Bloomberga znovu zavádí karanténa, aby lokalizovala ohnisko koronaviru. V regionu žije asi 108 milionů lidí.

.

Je třeba poznamenat, že doposud bylo registrováno asi 34 infikovaných lidí, ale strach z druhé vlny epidemie přiměl čínské orgány k přijetí přísných opatření.

.

Uvádí se, že vlaky a autobusy byly zastaveny v Ťi-linu, školy byly uzavřeny a desítky tisíc lidí byly izolovány.

.

Rezidenční komplexy s pacienty a lidmi čekajícími na výsledky analýzy budou uzavřeny: pouze jedna osoba z každé rodiny bude moci chodit na dvě hodiny každé dva dny na nákup základních potřeb.

.

Kromě toho byla ukončena většina doručovacích služeb a lékárny zakázaly prodej léků proti chřipce, aby lidé nemohli skrýt své příznaky COVID-19.

.

Čínské ministerstvo zdravotnictví dosud přesně neví, jak nové ohnisko začalo, ale má podezření, že pacienti mohli být v kontaktu s infikovanými návštěvníky z Ruska.

.

Ťi-lin byl v karanténě již v únoru, a to i přesto, že tam bylo jen 127 pacientů, zatímco v provincii Hubei, kde se nachází město Wu-chan, onemocnělo 68 000 lidí.

.

Evropa se mezitím vynořuje z izolace.

Německo a Francie se dohodly na plánu podpory hospodářství: bude vytvořen fond ve výši 500 miliard EUR. Do konce května většina zemí EU uvolní kontroly na vnitřních hranicích a do dvou týdnů zveřejní pravidla pro letošní letní prázdniny.

Share