WHO varuje svět: Nárůst nakažených koronavirem bylo zaznamenáno v zemích, které zrušily karanténní omezení

V některých zemích, kde byla zrušena karanténní omezení, byla o víkendech hlášena ohniska koronaviru.

.

Uvedl to generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus během tiskového briefingu v Ženevě, zprávy CNN.

„O víkendu jsme viděli známky výzev, které mohou být před námi. V Jižní Koreji byly bary a kluby uzavřeny, protože potvrzený případ koronaviru vedl k nutnosti sledovat velké množství kontaktů,“uvedl Tedros Adhanom Ghebreyesus.

.

Také byl ve Wu-chanu detekován případ Covid-19 poprvé za více než měsíc.

„Německo také oznámilo nárůst případů po zrušení omezení. Naštěstí všechny tři země mají systémy detekce (infekce) a reakce na ohniska,“řekl enerální ředitel Světové zdravotnické organizace.

.

Řekl, že WHO vydala doporučení, jak by země měly zvážit před zrušením omezujících opatření.

„WHO úzce spolupracuje s vládami na zajištění toho, aby byla dodržována klíčová zdravotní opatření k řešení problému zrušení omezení.

,

Dokud neexistuje vakcína, komplexní balíček opatření je naším nejúčinnějším nástrojem k překonání (Covid-19 – ed.)“, řekl ředitel WHO.

,

Podle Yonhap bylo v Soulu a sousedních městech po uvolnění karantény hlášeno nové ohnisko koronavírové infekce Covid-19. Bylo zjištěno, že po návštěvě nočních klubů v Soulu, Incheonu a Gyeonggi bylo infikováno nejméně 101 lidí.

.

Světová zdravotnická organizace uvádí, že epidemiologické studie koronaviru ukazují, že většina infikovaných je vážně nemocná.

Share