Francie se připravuje na druhou vlnu koronaviru: USA zaznamenaly nejvyšší denní nárůst nových případů od začátku pandemie

Francouzská vláda přijímá opatření kvůli druhé možné vlně koronaviru, ale nemá v úmyslu znovu zavést izolaci po celé zemi.

Uvedl to francouzský premiér Jean Castex.

Zdroj: nv.ua

„Mým cílem je připravit Francii na druhou možnou vlnu při ochraně našeho každodenního života, ekonomiky a sociálního života,“ řekl Jean Castex pro RTL.

Francouzský premiér zdůraznil, že vláda nemá v úmyslu znovu zavést izolaci po celé zemi:

Zdroj: slovoidilo.ua

„Ale nebudeme zavádět izolaci stejným způsobem jako letos v březnu, protože jsme se dozvěděli, že důsledky úplné izolace pro ekonomiku a lidi jsou ničivé“.

V tomto ohledu úřady zastaví obchodní činnost a nařídí obyvatelům zůstat doma pouze v některých částech země.

Zdroj: ukrinform.ua

Podle údajů Worldometru, bylo ve Francii během celé epidemie zjištěno 169 473 případů koronaviru, zemřelo 29 965 infikovaných lidí a 77 985 lidí se zotavilo.

Zdroj: ua.interfax.com.ua

8. července bylo ve Spojených státech registrováno 61 848 případů nákazy koronavirem. Jedná se o nejvyšší denní nárůst od začátku pandemie.

Zdroj: liga.net

Nejvyšší počet lidí nakažených virem COVID-19 byl v Texasu – 10 199 lidí. Na Floridě onemocnělo 9 899 lidí a v Kalifornii 8 561 lidí.

Zdroj: uatv.ua

Podle údajů Worldometru, je dnes celkový počet infikovaných ve Spojených státech více než 3,1 milionu lidí.

Zdroj: dt.ua

Téměř 135 000 Američanů zemřelo na komplikace způsobené COVID-19. Současně se podle statistik téměř 1,4 milionu lidí zotavilo a bylo propuštěno z nemocnic.

Zdroj: ua.korrespondent.net

Počet nakažených koronavirem ve světě přesáhl 12 milionů a více než 7 milionů infikovaných se zotavilo, podle údajů Worldometru.

Share