Přímo na ulici byl od majitele odebrán pes bez srsti: „O čtyři měsíce později jsme už viděli velký rozdíl,“ řekl zachránce

Samojedi jsou známí svou luxusní bílou srstí, takže když si muž z Jižní Koreje všiml, že jeden takový pes na ulici byl téměř plešatý, uvědomil si, že zvíře bylo v potížích.

Pouze díky odhodlání a lhostejnosti je pes stále naživu!

Muž zastavil majitele psa a vyzval ho, aby psa, který potřeboval lékařskou péči kvůli bolestivému stavu, objednal ke zkušenému veterináři.

.

Poté, co majitel ignoroval poznámku kolemjdoucího, muž pohrozil, že bude informovat úřady o krutém zacházení se zvířetem, které zde bylo jasně přítomno.

Pak se majitel psa vzdal.

„Pes byl očividně velmi nemocný a situace byla velmi vážná,“ řekl Eck Park, zakladatel Free Korean Dogs.

Tato organizace zachraňuje psy z Jižní Koreje a pomáhá jim zotavit se v Severní Americe.

.

Jakmile muž vzal Dong Jin (to bylo jméno psa), okamžitě ho vzal na pohotovostní veterinární kliniku k ošetření. Ale ani oni neposkytli žádné záruky!

Později veterináři zjistili, že mazlíček byl dlouho podvyživený. Po mnoho měsíců pes nedostával normální jídlo vůbec! Dong Jin opravdu nemohl vydržet.

Vet Park dodal: „Jeho tělo a orgány odmítají pracovat, takže nevíme, jestli dokáže vydržet nějaké ošetření.“

Ale navzdory vážnému stavu veterináři pokračovali v boji za zotavení Dong Jin. Pouze díky jejich úsilí se pes postupně zotavoval! Přibíral na váze a dokonce i srst úplně vzrostla.

Mimochodem, vypadá úplně jinak:

.

„O čtyři měsíce později jsme už viděli velký rozdíl,“ řekl Park.

„A po šesti začal vypadat jako obyčejný dobře udržovaný pes, jako by se nic nestalo!“

.

Jakmile pes mohl opustit kliniku, byl adoptován do rodiny v soukromém útulku v zemi. Díky tomu bylo zvíře nejšťastnějším stvořením!

Zdálo se, že pro radostný život Dong Jin není potřeba nic dalšího.

.

Nyní kolem psa žilo mnoho dalších psů a on s nimi rád byl. Byl potěšen, protože věděl, že je nyní na bezpečném místě.

.

Park poté zveřejnil fotografii chlupaté Dong Jin, která nyní vypadá skvěle! Ve skutečnosti pes váží 14 kg, ale hustá srst dodává jeho vzhledu dalších 5 kg.

Mnoho lidí se obrátilo k útulku s touhou vzít tohoto hezkého muže, ale jen jedna rodina měla štěstí – Kanaďané z Vancouveru.

.

Park cítil, že právě tito lidé by mohli dát psovi nejlepší život, který si zaslouží: „Měli krásný dům a dvorek. Máma je spisovatelka pracující doma, takže se pes nikdy nebude cítit osamělý.“

.

V září 2017 se pes setkal se svou novou rodinou.

„Teď je úplně šťastný. Je velmi milý a něžný“, řekl Park.

„To je neuvěřitelné. Když vidím nyní fotky Dong Jin, jsem šťastnější“.

Share