Čína obviňuje USA z tlačení zemí do nové studené války: „Kdo chtějí, aby Čína zaplatila kompenzaci, jsou snílci“, řekl čínský ministr zahraničí

Taková prohlášení včera učinilo čínské ministerstvo zahraničí poté, co americké ministerstvo obchodu oznámilo uložení sankcí proti 33 čínským společnostem.

.

Čínský ministr zahraničí Wang-I obvinil Spojené státy z podněcování nové studené války. Řekl to novinářům během tiskové konference.

„Čína nemá v úmyslu změnit nebo dokonce nahradit Spojené státy. Je na čase, aby se Spojené státy vzdaly své touhy změnit Čínu a své touhy zastavit 1,4 miliardy lidí ve svém historickém pochodu k modernizaci,“

.

řekl Wang-I.

.

Ministr dodal, že byl přesvědčen, že americká vláda „udržuje rukojmí čínsko-americké vztahy a tlačí obě země na pokraj nové studené války“.

,

A také řekl, že ti, kdo chtějí, aby Čína zaplatila kompenzaci, jsou snílci.

,

Prohlášení přišlo z čínského ministerstva zahraničí poté, co americké ministerstvo obchodu oznámilo sankce proti 33 čínským společnostem.

.

A Senát Spojených států amerických oznámil svůj záměr rozšířit další sankce proti Číně ve snaze posílit její kontrolu nad Hongkongem.

.

Donald Trump, úředníci Bílého domu a někteří další američtí politici opakovaně obvinili Peking z toho, že skrýval skutečné informace o šíření koronavíru – což podle nich vedlo k pandemii a stovkám tisíců úmrtí po celém světě.

Share