Adam Vojtěch vysvětlil, kde přesně bude nutné nosit roušky: Tiskový brífink ministra zdravotnictví a hlavní hygieničky Jarmily Rážové

Opravdu budou všichni opět nuceni chodit v rouškách od 1. září? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová o přijatých opatřeních informovali podrobněji. Vysvětlili pravidla nošení roušek.

Tiskový brífink začal ve středu ve 12 hodin. Během brífinku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s hlavní hygieničkou země Jarmilou Rážovou vysvětlují nová pravidla nošení roušek.

Zdroj: Instagram

Pravděpodobně ve všech vnitřních prostorách bude povinné nosit roušky. Například uvnitř obchodů, divadel, kostelů, škol, nemocnic, veřejné dopravy, kadeřnictví, restaurací, atd.

Výjimky budou pro děti mladší dvou let, pro lidi, kteří mají problémy s kognitivními nebo intelektuálními funkcemi a pro sportovce ve vnitřních prostorách.

Zdroj: HYGIENICKÁ STANICE HL. M. PRAHY

Bude také možné být bez roušky v saunách, bazénech a na koupalištích. Vláda rozhodla, že od 1. září budou roušky opět povinné pro všechny kromě již uvedených případů.

Zdroj: Instagram

Takové rozhodnutí vlády se mnoha občanům rozhodně nelíbilo a vyvolalo vlnu negativity. Opoziční strany také začaly toto rozhodnutí vlády kritizovat za to, že nedokážou občanům své rozhodnutí řádně vysvětlit.

Podle Adama Vojtěcha je to preventivní opatření. Ministr zdravotnictví dodal, že je to dáno tím, že začíná školní rok a ke studiu se vrátí zhruba dva miliony studentů a žáků.

Zdroj: Český rozhlas / Pavel Kozler

„V zahraničí je to zcela běžná praxe. Čeká nás asi složitý podzim a zejména od 1. září velká sociální interakce v rámci společnosti i veřejné dopravy,“ řekl Adam Vojtěch.

Vysvětlil, že vláda neplánuje zavírat podniky. Vláda už nechce přijmout tak přísná opatření, která budou mít dopad na ekonomiku.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Uzavření podniků bude už posledním rozhodnutím vlády, kdy bude epidemiologická situace velmi špatná. Členové vlády však doufají, že se tak nestane a pracují na tom, aby se tak nestalo.

Psali jsme:Ivan Trojan se zúčastnil Party věnované premiéře filmu Šarlatán: zábava pokračovala až do rána

Share