Andrej Babiš a Miloš Zeman se vyjádřili k tomu, jestli budou mezi prvními, kdo dostane vakcínu proti koronaviru: odborník jim očkování doporučuje

Ve Velké Británii již odstartovalo očkování proti koronaviru. Kdo ji jako první dostane v České republice se zatím neví, ale v souladu se strategií, kterou připravilo ministerstvo zdravotnictví vakcínu by měl dostat starší člověk nebo někdo s chronickými onemocněními.

Jako první v Británii vakcína byla aplikována 90leté ženě Margaret Keenanové. Následně byl také proočkován 81letý William Shakespeare. Jeho slavné jméno jenom napomohlo popularizaci vakcíny, což asi bude dělat každá vláda na světě.

Roman Chlíbek / Zdroj: youtube.com

„Rozhodně to nebyla jména a osoby vybrané náhodou, mělo to svůj záměr,“ je přesvědčen vakcinolog Roman Chlíbek. Dodává, že u nás by se mohlo jednat o seniora a následně zástupce vlády. Podle odborníka to by pomohlo informační kampani. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že vláda musí přesvědčit lidi, že vakcína je pro jejich zdraví.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube,com

Někdo z dotazovaných vtipkoval, že by v Česku jako první měl být očkován člověk se jménem Švejk. Další jako kandidáta vidí prezidenta Miloše Zemana či předsedu vlády Andreje Babiše.

Ministerský předseda však řekl, že u něj to musí potvrdil lékař, protože v minulosti prodělal krevní chorobu a již od mládí nemá slezinu.

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

„Víte, já jsem strašný zbabělec,“ nerozhodně řekla hlava státu Miloš Zeman, který má cukrovkou. Dodal, že nemá rád jehly a nelíbí se mu, když mu je píchají do ruky či žíly.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube,com

Chlíbek však zdůraznil, že cukrovka a absence sleziny jsou důvodem, proč by se člověk měl proti koronaviru očkovat.

PSALI JSME: V USA ZAZNAMENALI NEJVĚTŠÍ POČET LIDÍ, KTEŘÍ NÁKAZU NEPŘEŽILI: KORONAVIREM SE PO CELÉM SVĚTĚ NAKAZILO UŽ PŘES 69 MILIONŮ LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: VE STŘEDU BYLO ODHALENO 6 402 PŘÍPADŮ NÁKAZY, COŽ JE NEJVYŠŠÍ POČET ZA POSLEDNÍCH 20 DNÍ

Share