Andrej Babiš odlétá na Krétu: Miroslav Kalousek řekl, že premiér by měl nyní řídit chytrou karanténu, a ne letět na dovolenou

Předseda vlády Andrej Babiš se chystá letět na řecký ostrov Kréta. Okolí premiéra už mu prý začalo říkat, že je nesnesitelný, a tak si od něj údajně chtějí odpočinout. Andrej Babiš mluvil o své dovolené už před dvěma měsíci.

Dovolená na Maledivách se letos konat nebude. Manželka premiéra Monika jela do Chorvatska, alespoň je to blízko a dá se tam normálně dostat.

Zdroj: Archiv Blesku

Předseda vlády sice žádal všechny Čechy, aby zůstali v Česku, ale sám se rozhodl letět na ostrov Kréta.

Nyní ale v Řecku zpřísňují opatření k boji proti koronaviru, takže odpočinek bude muset být v roušce.

Mezitím se k tomu vyjádřil Miroslav Kalousek. Podle něj měl premiér zůstat v Česku a řešit problémy s projektem chytré karantény a epidemiologické situace v zemi.

Zdroj: Instagram M. Babišové

Miroslav Kalousek tvrdí, že teď není vhodná doba na dovolenou pro tak vysoké politiky. Koneckonců, situace s koronavirem se začala zhoršovat a je třeba ji kontrolovat.

„Počet nakažených koronavirem roste v Česku rychleji než v okolních zemích“ řekl Miroslav Kalousek.

Zdroj: Facebook A. Babiše

Nyní je v ČR už přes 4,9 tisíce nemocných na koronavirus. To je velmi velký ukazatel.

Bývalý ministr financí říká, že když se premiér rozhodl vést orgán, který řídí inteligentní karanténu, musel by nyní věnovat maximální úsilí a pozornost tomuto projektu.

Zdroj: Instagram Moniky Babišové

Podle něj by premiér měl zůstat v Česku a řešit systém trasování kontaktů nakažených.

Systém chytré karantény v poslední době nefunguje tak, jak by měl. Alespoň si na to stěžují někteří potenciální pacienti.

Foto: Hans Štembera

Na to si stěžoval jeden člověk, který mohl být potenciálně nakažený, protože měl teplotu 37,4. I tak ale nebyl poslán na testy.

„K odběrům a vyšetření metodou PCR je odeslána každá osoba splňující alespoň jeden z následujících klinických příznaků onemocnění covid-19“ řekl Martin Novotný z ministerstva zdravotnictví pro Blesk.cz.

Foto: Veronika Rejmanová

Tyto příznaky jsou teplota nad 37,3 stupně, dušnost, ztráta chuti a čichu, suchý kašel a zažívací problémy. Rozhodnutí ale stále přijímá hygienická stanice.

Později se ukázalo, že tento muž měl bratra nakaženého koronavirem. Poté podstoupil testy a ukázalo se, že má také koronavirus.

Share