Andrej Babiš pochválil poslance TOP 09 Dominika Feriho: „Určitě to má moji podporu,“ řekl premiér

Předseda vlády Andrej Babiš pochválil poslance strany TOP 09 Dominika Feriho. Poslanec navrhl, aby vláda lidem přijatá opatření proti koronaviru vysvětlila srozumitelnou formou, nikoliv právním jazykem. Podle něj by bylo dobré vytvořit web, kde by se opatření vysvětlila a byly napsány příklady.

„Určitě to má moji podporu,“ reagoval Andrej Babiš a navrhl poslancovi schůzku. Podle něj je to skvělý nápad, jak zlepšit komunikaci mezi vládou a veřejností.

Zdroj: Archiv Andreje Babiše

Také premiér řekl, že Úřadu vlády nejsou schopni něco takového udělat. Uvědomuje si, že komunikace vlády s národem ohledně koronaviru není ideální a je třeba ji zlepšit.

Zdroj: Facebook

Například předseda vlády dal za příklad Twitter ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Ministr zdravotnictví prý odpovídá na otázky, které mu lidé kladou.

„Co jste udělal vy, měl udělat Plaga,“ chválil Andrej Babiš způsob komunikace přes Instagram Dominika Feriho.

Zdroj: YouTube / Real Talk

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan požádal vládu o zveřejnění údajů o nákaze a zveřejnění plánů vlády. Premiér odpověděl, že to není možné, protože nikdo nezná budoucnost.

Zdroj: pirati.cz

Také premiér Andrej Babiš v parlamentu diskutoval s poslankyní strany Pirátů Olgou Richterovou. Poslankyně řekla, že v Česku je největší počet mrtvých v přepočtu na počet obyvatel mezi okolními státy.

Zdroj: olgarichterova.cz

Chtěla proto od premiéra slyšet vysvětlení této skutečnosti. Zajímala se také o to, jak se bude vláda připravovat na třetí vlnu koronaviru.

Zdroj: Profimedia.cz

„Lžete. Přečtu vám počty mrtvých v Evropě,“ odpověděl Andrej Babiš. Poté premiér označil počet mrtvých za celou dobu epidemie v Belgii, Nizozemsku, Velké Británii, Rusku a v Rumunsku.

Premiér obvinil poslankyni ze lži a manipulace. Dodal, že je připraven vše vysvětlit, probrat všechna čísla ve statistikách.

Zdroj: YouTube

Také předsedu vlády zajímalo, jak chápe vlnu. Podle něj první vlna v Česku neskončila, protože jsme neměli období, kdy by počet nakažených byl nulový.

Olga Richterová odpověděla, že v žádné zemi EU neumírá tolik lidí na koronavirus jako v Česku. Ukázala všem graf s čísly, která do 21. října zveřejnila EU.

Share