Andrej Babiš se zastal Adama Vojtěcha kvůli rouškám: „Byly tam rozpory, ministr byl potom uveden v omyl,“ řekl premiér

Andrej Babiš hájí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, kterého v posledních dnech hodně kritizují. Důvodem byla pravidla pro nošení roušek, která se během několika dní několikrát změnila. Premiér uvedl, že problémem ministra zdravotnictví bylo, že má několik týmů odborníků, kteří radí různé rady. Dodal také, že první seznam pravidel, které ministr zveřejnil, měl být jen tématem k diskusi.

O pravidlech nošení roušek se začalo mluvit v pondělí, kdy ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo první seznam míst, kde bude nutné zakrývat ústa a nos.

Zdroj: ČTK

Na začátku šlo o vnitřní prostory, chodby škol a veřejnou dopravu. Ve středu se však vše změnilo.

Adam Vojtěch ve středu spolu s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou hovořil o nových pravidlech během brífinku.

Zdroj: Instagram

Všichni byli velmi překvapeni, že nosit roušky bude nutné téměř ve všech vnitřních prostorách, například v kadeřnictví, barech a restauracích.

Poté ve čtvrtek opět společně s Jarmilou Rážovou oznámil Adam Vojtěch, že pravidla byla mírně zmírněna. Například stalo méně míst, kde je nutné chodit v rouškách.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Premiér Andrej Babiš uvedl, že problémem byla špatná komunikace mezi třemi týmy odborníků ministerstva zdravotnictví.

„Byly tam rozpory, ministra o tom neinformovali, on potom byl uveden v omyl a došlo k tomu, k čemu došlo,” vysvětlil Andrej Babiš.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Předseda vlády také vysvětlil, že rozhodující slovo v takových rozhodnutích mají odborníci. Nevyloučil však, že by to mohli ovlivnit někteří politici.

„Já jako premiér mám samozřejmě zájem, aby se náš život vrátil do původních kolejí, abychom nezničili společenský, kulturní, sportovní život,“ dodal Andrej Babiš.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Premiér řekl, že v pondělí během zasedání Rady vlády pro zdravotní rizika diskutovali o otázce nošení masek ve školách a obchodech, ale bylo to jen diskuse.

Andrej Babiš řekl, že přijatá poslední verze pravidel bude pravděpodobně konečná a vstoupí v platnost 1. září. Alespoň zatím nikdo z odborníků nevidí žádný důvod něco měnit.

Share