Babiš přiznal, že ho znepokojuje situace z rozvolňováním a je za něj zodpovědný ministr Blatný: opozice premiéra kritizuje za přehazování odpovědnosti

I když k rozvolňování došlo teprve nedávno, premiér Andrej Babiš už tvrdí, že je z toho nervózní. Dodává ovšem, že za tento krok a možné zhoršení situace je zodpovědný ministr zdravotnictví Jan Blatný, kterého označil za velmi striktního šéfa rezortu.

Opozice označila předsedu vlády za alibistu, který si dělá zadní vrátka, pokud by přišla další koronavirová vlna.

Zdroj: gettyimages.com

„Jsem z toho nervózní. Vláda jednala o návrhu ministra Blatného a my na vládě jeho návrhy neměníme,“ říkal Andrej Babiš pro web idnes.cz. Premiér dodal, že Blatný kolem sebe má vedoucí odborníky, které mu s plánem rozvolňování pomohli.

Obavy z rozvolňování má také Blatný, který pro ČT řekl, že pro zvládnutí situace lidé musí nosit roušky a dodržovat rozestupy. Pokud to nebudou dělat, situace se zhorší.

Zdroj: youtube.com

Babiš dodává, že PES je postavený na statistice a zahrnuje mnoho kritérií. „A kdybychom se dostali do pásma čísla 4, tak ministr Blatný už avizoval, že o postupu debatovat nebude,“ řekl premiér.

Předseda občanských demokratů Petr Fiala pro echo24.cz označil Babiše za alibistu, který se chce vzdát zodpovědnosti za případné zhoršení situace po rozvolňování. Podle politika však premiér je plně politický zodpovědný za kroky vlády.

Zdroj: youtube.com

Podobně se vyjádřila i lídr TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Je přesvědčená, že za vládu musí zodpovídat její předseda. Po podle její slov neplatí v případě Babiše.

Nakonec obvinila předsedu vlády v tom že za druhou vlnu může právě on a jeho vláda, která situaci nezvládla.

Zdroj: youtube.com

Stejný názor má i šéf lidovců Marian Jurečka. Říká, že se Babiš prezentuje jako silný premiér pouze v případech, když ukazuje úspěchy, ale není schopný brát odpovědnost, když se nedaří.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 4 624 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

PŘIPOMÍNÁME: KALOUSEK BYL ZNOVU ZKRITIZOVÁN ZA NÁVŠTĚVU RESTAURACE: PŘIŠEL DO STEJNÉHO PODNIKU JAKO MINULE

Share