Babiš prozradil, jestli se bude konat lockdown a jaké změny mohou čekat na firmy: zmínil se i o rezignaci Prymuly

Premiér Andrej Babiš promluvil o vyzvání k rezignaci ministra zdravotnictví Romana Prymuly a o dodržování opatření. Chce, aby firmy povinně testovali zaměstnance.

Zdroj: Gettyimages

Předseda vlády řekl, že ministr udělal chybu a jeho pozici rozumí. Nejde prý ale prosit po lidech, aby opatření dodržovali, když politici nejsou jim příkladem.

Babiš nezná detaily schůzky Prymuly a Faltýnka a vše se dozvídal s médii. Zdůraznil ale, že ministr nemůže jednat mimo úřad či Sněmovnu.

Zdroj: seznamzpravy.cz

S Prymulou premiér chce dále spolupracovat, i když ministr je nyní pod silným tlakem. Dokonce prý má i ochranku.

Bude se také rozhodovat o budoucnosti Faltýnka, který dle premiéra je klíčovou osobností ve hnutí ANO. Rozhodně o něm však poslanecký klub.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Babiš prohlásil, že se Faltýnek podobné chyby dopustil už několikrát a pořád mu vysvětluje, že se schůzky nesmí konat mimo Parlament. „Není to dobře. Tak snad teď doufejme, že už to bude všechno dodržovat,“ uvedl.

Premiér nezná detaily, proto neví, jak by postupoval v situaci svého kolegy. Zdůraznil ale, že reagoval rychle.

Zdroj: echo24.cz

Andrej Babiš odmítl prozradit, kdo bude nástupcem Prymuly a řekl, že se jméno ministra dozvíme v úterý.

Předseda vlády předpokládá, že se opatření zpřísní, protože dosavadní nemají žádoucí účinek. O úplném lockdownu se sice nejedná, ale Babiš přemýšlí o tom, že by firmy musely povinně testovat své zaměstnance.

Zdroj: Gettyimages

Premiér ani nevyloučil, že už v pondělí budou jednat od nových opatřeních.

Andrej Babiš ani nevidí důvod, proč by vláda měla žádat o důvěru. „Opozice, která stále křičí, tak ta nebyla schopná řídit tento stát ani za normálních časů,“ uvedl.

Zdroj: Gettyimages

Premiér však uznal, že opatření měla přijít dřív, ale nikdo nepočítal, že mezi lidmi je tolik nemocných.

Babiš říká, že pokud chceme mít aspoň trochu normální Vánoce, tak musíme dodržovat opatření. V opačném případě obchody mohou zůstat uzavřené.

Zdroj: Gettyimages

Politik však doufá, že k tomu nedojde a lidé budou více zodpovědní. Jako řešení vidí vakcínu která možná bude do konce roku.

Psali jsme:Dnes slavnému herci je 70 let: jak oslaví narozeniny Pavel Trávníček

Share