Banální, ale velmi účinný způsob, jak roztáhnou nepohodlné boty

Často po zakoupení skvělého páru bot s hrůzou je třeba konstatovat, že oni silně tlačí. Nepanikařte předem, roztáhnout boty doma je docela reálné, i když maximálně o jednu velikost.

Zdroj: poshepky.com

JAK ROZTÁHNOUT KOŽENÉ BOTY

Dnes vám řekneme, jak přesně to udělat s koženými boty, protože s ní jsou nejčastěji problémy. Semišové boty mohou i sami z časem roztáhnout, ale kůže není tak elastická. Tento univerzální způsob se dá použít pro všechny boty.

Zdroj: poshepky.com

Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů a možná některé z nich znáte sami. Vodka, ricinový olej, parfém. Ale existuje způsob jednodušší a bezpečnější. Stačí mít doma několik sáčků a obyčejnou vodu.

Zdroj: poshepky.com

Musíme si vzít boty a položit je pod úhlem do nějaké nádoby. Poté si vezměte jeden nebo dva sáčky a vložte do boty. Pokud tlačeni pouze špička bot, pak vložte sáček pravě tam. Pokud boty plačí celou nohu, pak máte dát ho uprostřed.

Zdroj: poshepky.com

Poté nalijte studenou vodu do sáčku, dokud se boty nenaplní. Zavážeme sáček a boty dáme na několik hodin do mrazáku. Voda by měla zmrznout a pořádně roztáhnout boty.

Zdroj: poshepky.com

Pak vyndáme sáček s vodou a trochu ještě roznášíme boty: k tomu si oblékneme tlustou ponožku a několik hodin chodíme v botách.

Zdroj: poshepky.com

Stojí za zmínku že tato metoda je zcela bezpečná, takže je minimální riziko poškození vašich oblíbených bot.

Share