Bělorusové se dnes zúčastní významného Pochodu jednoty

Bělorusům bylo doporučeno, aby se pokusili okamžitě spojit ve velkých skupinách

 

Zdroj: DW.com

 

Světlana Tikhanovskaya, jedna z vůdců běloruské opozice, vyzvala ke konání „Pochodu jednoty“ v neděli 6. září v Minsku a jednotlivých regionech. Video zpráva se objevila na telegramovém kanálu Tikhanovskaya „Pool First“.

 

Zdroj: Lenta.ru

 

„Víte, v naší rodině to vždy bylo tímhle způsobem – jeden za všechny a všichni za jednoho. Jsem velmi ráda, že tento konkrétní slogan se stal hlavním na „Pochodu jednoty“, který se bude konat zítra ve 14:00. Zdravím každého, kdo přijde. Pamatujte, pokud jsme spolu – jsme silní,“ – řekla Tikhanovskaya.

 

Zdroj: DW.com

 

Telegramový kanál Nexta hlásil, že lidé se shromažďují v Minsku na náměstí nezávislosti a třídě nezávislosti. Pokud jsou přístupy těsně blokovány, existuje riziko obklíčení nebo ořezání, doporučuje se shromáždit v místě Niamiha, Palác sportu, Stella.

 

Zdroj: Investigace.cz

 

Bělorusům bylo doporučeno, aby se pokusili okamžitě spojit ve velkých skupinách

Studenti byli vybízeni, aby chodili se svými učiteli a rodiči.

 

Zdroj: Ria.ru

 

V Bělorusku se vedou masivní protesty proti výsledkům prezidentských voleb konaných 9. srpna. Bezpečnostní úředníci zadržují demonstranty i vůdce opozice. Evropská unie požaduje, aby prezident Alexander Lukašenko zadržené osoby propustil a respektoval právo občanů na pokojný protest. Během shromáždění již zahynulo mnoho lidí. Přesný počet je podle neoficiálních údajů neznámý.

 

Zdroj: Apaz.az

 

V souvislosti s masivním porušováním práv občanů a neuznáním volebních výsledků se EU rozhodla uvalit na Bělorusko sankce.

 

Share