„Berete něco ze skříně, a to voní zatuchlou?“ : Efektivní tipy, jak se zbavit zápachu ze skříně

Většina majitelů starých skříní se opakovaně setkala s problémem zápachu. Berete něco ze skříně, a to voní zatuchlou. Někdy budete muset přestavět celý obsah polic.

.

Ve většině případů se taková nepříjemnost stane, pokud skladujete věci ve starém nábytku,v nových skříních se však mohou vyskytnout nepříjemné pachy.

.

Než se zbavíte nepříjemného zápachu v domě, je vhodné pochopit, odkud pochází.

.

PŘÍČINY NEPŘÍJEMNÝCH PACHŮ

Vlhkost

Často je v rohu místnosti nebo dokonce u zdi sousedící s koupelnou umístěna skříňka. To může vést ke zvýšené vlhkosti na policích.

.

Mokré oblečení

V žádném případě byste neměli posílat oblečení do skříně, pokud je ještě trochu vlhké.
praní oblečení

.

Žádné větrání

Nezapomeňte své oblečení alespoň dvakrát ročně vzduchovat. To platí zejména pro svrchní oděvy.

Tabákový kouř je velmi perzistentní a při smíchání s vůní vlhkosti vytváří noční můru. Jak se zbavit nepříjemného zápachu ve skříni , která vznikla z cigaretového kouře?

.

Zavěšení v prázdné skříni velký mokrý ručník. Po několika hodinách ji umyjte a znovu ji pozastavte. Několikrát zcela absorbuje vůni kouře.

Aroma skříní také hodně pomáhá. Zde je několik skvělých nápadů pro domácí silné výrobky pro kontrolu vůně .

Staré parfémy

Zde není co vařit, jen položte sklenici starého parfému na jednu z polic.

.

Mýdlo

Můžete rozložit několik kusů svého oblíbeného voňavého mýdla. Domácí mýdlo je také skvělé.

Hřebíček

Vynikající bojuje nejen s nepříjemnými pachy, ale také s můry. Může být použit různými způsoby: v drcené formě, společně s pomeranči nebo jen naplnit plátěnými taškami.

.

Vanilka a skořice působí stejně efektivně jako hřebíček. Ve drcené formě se přínos výrazně zvyšuje.

.

Použité čajové sáčky

Po vysušení čajových sáčků nasaďte na ně nějaké oblíbené parfémy nebo éterické oleje a můžete je bezpečně zavěsit do skříní. Můžete také vložit několik těchto tašek do kapes.

.

Soda Sodu
můžete použít jako základnu pro aromatizaci. Dokonale absorbuje pachy. Stačí nalít do starých sklenic krémů a přidat několik kapek éterických olejů.

Obyčejný papír může být také dobrým základem pro aromatizaci. Položte parfém na malé kousky čistého bílého papíru a vložte tyto listy mezi ručníky a oblečení.

.

Všechny tyto metody zahrnují použití silně vonících složek. Můžete však ozdobit své chutě, jak chcete.

Nejelegantnější možností je šít krásné plátěné tašky , naplnit je sušenými květy růže a levandule a dotáhnout saténovými stuhami.

Stejným způsobem můžete naplnit sáčky solí nebo sodou směsí vašich oblíbených olejů. Esenciální oleje z bergamotu, eukalyptu, máty a levandule jsou nejvhodnější pro aromatické místnosti a skříně.

Share