Biolog Flegr prozradil, co koronavirovou pandemii zastaví, a kdy se dočkáme třetí vlny nákazy

Evoluční biolog Jaroslav Flegr předpovídal, že nás po létě čeká druhá koronavirová vlna, která bude mnohem silnější než ta na jaře. V této části se jeho predikce naplnily. Naštěstí jsme ale neměli denně tisícovku obětí.

Zdroj: youtube.com

Flegr uvedl pro Blesk, že za to může obezřetné chování lidí, což ho silně překvapilo. Odborník však říká, že v tom musíme pokračovat a být připravení na 3. vlnu v kombinaci se sezónní chřipkou. Prozradil ale, co nám může v boji s koronavirem rychle pomoct.

„Lidé začali dodržovat i ta opatření, která byla v podstatě nevymahatelná, protože v sobě měla spoustu výjimek,“ prohlásil Flegr s tím, že lockdown byl účinný. Varuje ale před rychlým rozvolňováním a byl by velice opatrný s otevíráním obchodů o Vánocích.

Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví společně se světovými odborníky předpokládá, že třetí vlna přijde až v lednu, ale Jaroslav Flegr nevyloučil, že to může být dřív. Profesor upozorňuje, že hodně bude záležet na počasí.

„Chřipková sezóna propuká po ochlazení opožděně až v lednu, protože sem ty viry odněkud musí přijít,“ dodal s tím, že zpoždění u koronaviru se moc neočekává, jelikož ho tady už máme.

Zdroj: youtube.com

Kromě toho Flegr nabízí nový plán, jak vrátit lidem kulturní akce. Chce, aby se lidé, kteří jich účastní, byli ihned ten den testování PCR testy. Akce by ale měli povolit hygienici.

Lidé s pozitivním testem by šli do karantény a dostali zpět peníze. To by prý podle biologa rychle srazilo covid-19 na kolena a obnovil se kulturní život.

Zdroj: youtube.com

Nakonec Jaroslav Flegr dodal, že celou situaci vyřeší vakcína. Léto podle něho bude v pořádku a stačí nám roušky. Na podzim by se žádná nová vlna údajně neměla konat, protože budeme mít dostatečný počet očkovaných lidí. Biolog prozradil, že se naočkuje také.

PSALI JSME: „STÁVÁ SE SVĚTLO NA KONCI TOHOTO DLOUHÉHO, TEMNÉHO TUNELU JASNĚJŠÍM“: ŘEDITEL WHO VIDÍ NADĚJI NA UKONČENÍ PANDEMIE

PŘIPOMÍNÁME: „OCEŇUJI KAŽDÉHO“: ZUZANA ČAPUTOVÁ PROHLÁSILA, ŽE JE LEPŠÍ BĚHEM PANDEMIE MÍT DVA PLÁNY NEŽ ŽÁDNÝ

Share