Biolog Flegr řekl, že Babiš musí slíbit svou rezignaci, pokud chce, aby lidé začali dodržovat opatření

Biolog Jaroslav Flegr uvedl, že premiérovi Andreji Babišovi nepomůže, když bude hořečkovat kvůli nedodržování protiepidemických opatření. Flegr si myslí, že by bylo účinnější, kdyby předseda vlády řekl, že opustí svou funkci, pokud reprodukční číslo klesne.

Zdroj: idnes.cz

Biolog je přesvědčen, že lidé už Babiše neberou vážně a je celkem jedno, co řekne.

„Možná kdyby řekl, že jestli ho vezmou vážně, tak jakmile klesne reprodukční číslo pod 0,8, tak měsíc nato rezignuje,“ prohlásil pro CNN Prima News Flegr.

Zdroj: zezdravotnictví.cz

To by prý mohlo být znamení k tomu, že situace je opravdu vážná. Jaroslav Flegr si také myslí, že lidi, kteří opatřením nevěří, je potřeba k nim přinutit. Dle odborníka to je ale asi nevymahatelné ve dnešní době.

Flegr dál uvádí, že v budoucnu mnoho zaměstnanců mohou žalovat zaměstnavatele, protože v práci se dle statistik nakazí většina lidí.

Zdroj: zivotvcesku.cz

Biolog dodal, že aktuální opatření měla šanci zmírnit šíření koronaviru, ale vláda je měla schválit dřív. „S opatřeními, která mají nějakou šanci, jsme čekali až do té doby, co jsme téměř zahltili kapacity nemocnic,“ řekl.

Flegr uvedl, že opatření by mohla být ještě tvrdší a lockdown je spíše formální.

Zdroj: dvtv.cz

Odborník chce, aby vláda tlačila na zaměstnavatele, aby co nejvíce lidí mohlo pracovat z domova. Velkou chybou bylo podle něho uvěřit v létě, že nákazu máme za sebou.

Zdroj: mix24.cz

Share