Blatný musí řešit první kauzu: novináři našli jeho jméno pod petici, která požaduje odchod premiéra Babiše

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný hned první den musí řešit kauzu, která vnikla v souvislosti s jeho osobou. Novináři totiž našli jeho podpis pod petici Milionu chvilek pro demokracii, kde se požaduje demise premiéra Andreje Babiše.

Jan Blatný zatím podpis nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Zdroj: Youtube

Dotaz o tom, jestli může potvrdit pravost podpisu od novináře zazněl už na první tiskové konferenci ministra zdravotnictví. Blatný odpověděl velmi stručně. „Hmm, ne.“

Pro web Novinky.cz se ale později trochu rozpovídal a řekl, že neumí k tomu nic říct. „Obecně se k tomu vyjádřím tak, že jste viděli například můj údajný twitterový účet, který také není můj,“ prohlásil Blatný s tím, že je možné, že se místo něho podepsal někdo jiný.

Zdroj: milionchvilek.cz

Podpis Jana Blatného, lékaře z Jinačovic je uveden pod číslem 143223 a shoduje se i jeho email, ke kterému signatář musel vědět heslo, aby mohl petici podepsat.

Zdroj: tn.nova.cz

Petice spolku Milion chvilek požaduje odchod z pozice předsedy vlády Andreje Babiše, kterého považují za agenta StB. Rovněž jsou přesvědčení, že vládu nemůže vést trestně stíhaný člověk. „Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce,“ píše se v petici.

Babišovi tato skutečnost ale nevadí a říká, že do vlády si vybírá lidi podle odborných zkušeností, nikoli politických sympatií k sobě.

Zdroj: aktualne.cz

Premiér chce zvládnout koronavirvou krizi bez ohledu na politickou příslušnost a říká, že na politikaření není nyní čas.

Zdroj: transparency.cz

Share