Brambory budou ještě chutnější, pokud přidáte jednu složku při vaření

Vařené brambory nemusí být nudné. Na rozdíl od nesouhlasného názoru stačí jedna malá změna, aby konečný chuťový efekt byl zcela jiný.

Určitě to zkuste. Níže popíšu více trik z kulinářského života mé maminky.

Zdroj: youtube.com

Brambory v některých domácnostech jsou téměř každý den prezentovány na stolech během oběda.

Vařené, smažené, pečené, pyré – možností je nekonečně mnoho. Je to skvělá příloha k masu, rybě, zelenině. Nejčastěji však hospodyňky sázejí na tradiční vařené brambory.

Zdroj: youtube.com

Stačí se vyhnout některým obvyklým chybám. Stačí položit jen jednu táhnou přísadu, a chuť tohoto nekomplikovaného pokrmu bude zcela odlišná.

Malá změna způsobí, že vařené brambory budou mnohem lépe chutnat

Až dosud většina lidí rozhodně nepřemýšlela nad tím, co lze při vaření přidat do brambor, aby se poněkud změnila její chuť.

Ukazuje se, že není třeba hledat mezi nekonečnou řadou ingrediencí a tuto přísadu má ve své kuchyni jistě každý. Jde o česnek.

Zdroj: youtube.com

Během vaření brambor přidejte stroužek česneku

Pokud během vaření přidáte do vody stroužek česneku, konečná chuť brambor bude zcela odlišná a jistě se bude líbit každému.

Zdroj: youtube.com

Nicméně, pokud nemáte rádi česnek, skvělým řešením by bylo přidat větvičky rozmarýnu, petrželky nebo bazalky. Tyto koření také poskytují bramborám jedinečnou chuť.

Chyba při vaření brambor, kterou mnozí dělají

Na rozdíl od nesouhlasného názoru může být příprava brambor poměrně obtížnou činností, zejména pro kulinářské začátečníky, kteří pravidelně dělají stejnou nepříjemnou chybu.

Zdroj: youtube.com

Ačkoli vaření brambor ve studené vodě není přísně zakázáno, není to nejlepší nápad.

Pokud dáte brambory do studené vody, pak během dlouhého tepelného ošetření jsou užitečné vitamíny zničeny, takže pro jejich zachování je nejlepší házet brambory přímo do vroucí vody.

Navíc, aby jídlo bylo ještě užitečnější, měli byste přidat jen trochu soli na litr vody a ne více. Některým se to může zdát banální, nicméně takto připravené brambory si uchovávají mnohem více živin, které příznivě ovlivňují naše tělo.

Zdroj: youtube.com

 

Share