Bývalý Trumpův právník říká, že americký prezident obdivuje Putinovu vládu

Podle Michaela Cohena Trump obdivuje Putina, protože dokázal „převzít kontrolu“ nad zemí a provozovat ji jako společnost. Bývalý právník prezidenta také uvedl, že Trump mylně považoval Putina za nejbohatšího muže na světě.

 

Zdroj: Nypost.com

 

Americký prezident Donald Trump obdivuje styl řízení ruského prezidenta Vladimira Putina, uvedl Michael Cohen, bývalý právník hlavy státu USA. Napsal o tom ve svých pamětech, které byly k dispozici The Washington Post před oficiálním zveřejněním.

 

Zdroj: Apnews.com

 

Publikace uvádí, že podle Cohena se Trumpovi líbí Putin, protože dokázal „převzít kontrolu nad celou zemí a provozovat ji jako svou vlastní společnost – ve skutečnosti jako Trumpova organizace“.

 

Cohen také píše, že Trumpův obdiv k Putinovi může být způsoben jednodušším důvodem, než si mnozí myslí. Bývalý právník vysvětluje, že americký prezident si cení peněz a mylně považoval ruského prezidenta za nejbohatšího muže na světě.

 

Zdroj: Apnews.com

 

Cohen také hovořil o volbách v roce 2016 a obviněních proti Trumpovi, že je v součinnosti s Ruskem. Během kampaně v roce 2016 Trump podle bývalého právníka „lichotivě ocenil“ Putina, aby si po případné porážce zajistil přístup k ruským penězům. Podle Cohena si však americký prezident uvědomil, že by mohl použít nenávist ruského vůdce k jeho soupeřce Hillary Clinton.

 

Zdroj: Rbc.ru

 

„To, co vypadalo jako tajná dohoda, byla ve skutečnosti shoda zájmů s cílem způsobit Hillary Clinton všemožné škody, včetně zásahů do amerických voleb – téma, které Trumpovi nezpůsobilo žádné znepokojení,“ napsal Cohen.

 

Zdroj: Pagesix.com

 

Obvinil také Trumpa, že použil prezidentskou kampaň k obohacení spolu s účastí Ruska

Cohen byl Trumpovým právníkem v letech 2006 až 2018. V roce 2018 proti němu bylo zahájeno trestní řízení podle řady článků, mimo jiné pro daňové úniky. Cohen se přiznal k osmi bodům, včetně daňových úniků, poskytování nepravdivých informací finanční instituci a dalších.

 

Zdroj: Apnews.com

 

V prosinci téhož roku byl Cohen odsouzen ke třem letům vězení a pokutě. V roce 2020 opustil vězení kvůli obavám ze šíření koronaviru a zbytek trestu musí strávit v domácím vězení.

 

Share