Tento muž si zaslouží obdiv: 30 let se láskyplně staral o staré sousedce a konečně byl odměněn

Obyvatel provincie Zhejiang, 66letý Xu Huimin, se od roku 1988 staral o starou bezdětnou sousedku. Ne všichni lidé ho podporovali, ale muž dostal to, co si zasloužil.

Babička Su Meiyun neměla žádné příbuzné, kteří by se o ni chtěli starat, a po smrti manžela jí začal pomáhat Xu.

Xu Huimin pomáhal s domácími pracemi a připravoval jídlo pro starou ženu. V roce 2008 úřady prohlásily dům Su Meiyun za zchátralý.

Muž pomohl babičce pronajmout si dům a nadále se o ni staral. Úřady zároveň uznaly Su jako ženu bez domova a podaly žádost o přidělení pozemků o rozloze 80 metrů čtverečních.

Lidé / Zdroj: fishki.net

Sekretářka ve vesnici řekla, že když už Su nedokáže zvládnout jednoduché úkoly, bude jí v pečovatelském domě lepší. Tam se přestěhovala v roce 2012. Ale Xu ji nenechal: volal Su a pravidelně ji navštěvoval.

Su zemřela v roce 2016 ve věku 92 let. A ve stejném roce přišla řada na její žádost o půdu. Mimochodem, přidělená půda se odhadovala na 1 milion juanů.

Muž / Zdroj: fishki.net

Dokonce rok před svou smrtí chtěla Su napsat závěť na Xu. Nebral to ale vážně, protože jeho babička nic neměla a dokument nepodepsal.

Úřady mu doporučily, aby se obrátil na soud, aby byl uznáván jako dědic. Je zajímavé, že se objevil i další dědic – Suův synovec, píše agentrura Asia One.

Výsledkem bylo, že soud rozhodl, že Xu má nárok jen na polovinu pozemku, 12 čtverců dostal jeho synovec.

PSALI JSME: BABIČKA PLAKALA POTÉ, CO OTEVŘELA KRABICI S PŘEKVAPENÍM OD SVÝCH PŘÍBUZNÝCH

PŘIPOMÍNÁME: TATO BABIČKA NEDÁVNO OSLAVILA 50. NAROZENINY, ALE STÁLE SE LÍBÍ CHLAPŮM. LAHODNÉ KOLÁČE S TÍM NEMAJÍ NIC SPOLEČNÉHO, PŘÍČINOU JE JEJÍ VZHLED

Share