Část nakažených pacientů může být hospitalizována v hotelech: Roman Prymula o této možnosti mluvil během rozhovoru

Ministr zdravotnictví Roman Prymula během rozhovoru pro Rádio Impuls pronesl zajímavou a velmi nečekanou myšlenku. Řekl, že je možné, že některé hotely budou moci uvolnit lůžka pro pacienty s koronavirem. To by byla dobrá pomoc českým nemocnicím. Roman Prymula řekl, že v hotelech by mohli být ti pacienti, kteří nepotřebují stálou lékařskou péči.

Ministr zdravotnictví řekl, že by bylo dobré, kdyby se z nemocnic část lidí přesunula do hotelů. Jde o ty lidi, kteří jsou v nemocnicích ze sociálních důvodů.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Roman Prymula vysvětlil, že pokud se tito lidé přestěhují do hotelů, umožní to lepší zdravotní péči o ty pacienty, kteří to více potřebují.

Právě nyní probíhají jednání s hotely o realizaci tohoto projektu. Prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek uvedl, že bude nutné zajistit celorepublikovou kapacitu a jsou na to údajně připraveni.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Ministr zdravotnictví zároveň ujistil, že pacienti v hotelech budou mít zajištěnou potřebnou lékařskou péči. Hotely budou dostatečně zdravotně chráněné.

Podle předsedy Asociace se toto téma diskutovalo v úterý. Převážně pro tyto účely budou použity ty hotely, které jsou v současné době uzavřeny.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej

Hotely budou poskytovány po celé zemi, převážně to budou hotely ve velkých městech. Zatím ale není známo, kdy to vstoupí v platnost a kolik přesně lůžek bude poskytnuto.

Ještě ve středu Roman Prymula uvedl, že v pátek představí veřejnosti nová opatření ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: Martin Veselý, MAFRA

„Neznamená to zastavení české země, ale znamená to omezení některých aktivit. Rozhodně to nebude zmrazení České republiky,“ řekl Roman Prymula.

Kroky ministra zdravotnictví pochválil český prezident Miloš Zeman. Proti koronaviru lze podle něj bojovat i tvrdšími metodami.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Roman Prymula také požádal o pomoc veřejnost. Všechna tato opatření budou mít podle něj pozitivní výsledek jen tehdy, když se jich lidé budou dodržovat.

Zdroj: YouTube / WAidid

Share