Jeho jedinečný úlovek zapůsobil i na vědce: Když šel muž na ryby, vůbec nečekal, že vytáhne tak podivnou rybu

Obyvatel Indie chytil žraloka, ale jeho vzhled zapůsobil i na vědce.

Jeho úlovek překvapil a zároveň vyděsil. Na hák se dostal dvouhlavý žralok! Odborníci říkají, že chytit takový úlovek je skutečné štěstí.

Úlovek/Zdroj: ukr.media

12. října muž jménem Nitin Patil šel na ryby na pobřeží Indického oceánu. Nitin hodil prut do vody a začal se bavit s přáteli. Rozhovor brzy přerušila kořist chycená na hák. Muž rychle vytáhl prut, a pak nemohl uvěřit svým očím.

Na konečku visel malý žralok se dvěma hlavami. Nitin ho opatrně sejmul z háku a vytáhl mobil, aby pořídil několik fotografií. Podle Patila nic takového za celou svou rybářskou kariéru nikdy neviděl.

Z úlovku ale neudělal večeři a pustil rybu zpět do jejího přirozeného prostředí. „Nejíme tak malé ryby, zvláště žraloky,“ uvedl muž.

https://twitter.com/akshay_journo/status/1315620615525556230

Biologové došli k závěru, že jde o žraloka s ostrým nosem. Dospělí tohoto druhu dorůstají délky až 1,5 m, ale nepředstavují pro člověka žádné nebezpečí. Jejich stanoviště je u pobřeží Jižní Ameriky.

Specialista z Ústavu mořského rybolovu poznamenal, že takové mutace u ryb jsou extrémně vzácné. „Dvouhlavé žraloky jsou na indickém pobřeží velmi vzácné.“ dodal.

PSALI JSME: PŘED TÍMTO ZVÍŘETEM I DOSPĚLÍ UTEKLI RŮZNÝMI SMĚRY: RYBA Z POHÁDEK PLAVALA VELMI BLÍZKO BŘEHU A ROZHODLA SE SEZNÁMIT S DĚTMI

PŘIPOMÍNÁME:MUŽ ŠEL NA RYBY, ALE NEČEKAL, CO TAM CHYTÍ: NEOBVYKLÝ ÚLOVEK S „LIDSKOU“ TVÁŘI

Share