Češi ve velkém jedou na nákupy do Polska: zdejší prodavači mají obavy kvůli epidemiologické situaci v ČR

Čechům vláda svými nařízeními uzavřela obchody, a proto se na nákupy vydali do sousedního Polska, kde se poslední dobou rovněž zpřísňují opatření. Prodejny jsou ale v provozu a největší zájem byl o oblečení a hobbymarkety.

Zdroj: glassdoor.com

Už na parkovištích bylo zřejmé, že velký počet obyvatel Slezska dorazil na nákupy do polské Ratiboři.

Z Ostravy se sem dostanete za pouhých 40 minut autem a z Opavy či Hlučína je to ještě blíž. Navíc v Polsku je benzín levnější, takže ušetříte i na palivu.

Zdroj: blesk.cz

V Ratiboří Češi se vydali hlavně do hobbymarketu Castorama, kde asi čtvrtina aut měla českou poznávací značku a někteří přijeli i s přívěsnými vozíky.

Jedná rodina z Chuchelné na Opavsku říká, že to do Polska mají blíž než do Opavy, takže sem jezdí nakupovat několikrát měsíčně.

Zdroj: retailloyalty.org

Muž dodal, že doma dělají rekonstrukci a potřebují si nakoupit i boty a oblečení, protože neví, kdy se znovu obchody v Česku otevřou. „Navíc v Polsku je přece jen o něco levněji,“ uvedl.

Roušky jsou v Polsku povinné všude, dokonce i venku. Většina lidí je proto měla nasazené na obličeji.

Zdroj: businessinfo.cz

Polští prodavači ale nejsou nadšení, že Češi ve velkém počtu jezdí k nim na nákupy. „Česko je na tom teď skoro nejhůř na světě, dokonce nedoporučuje cizincům vstup, pokud k tomu nemají například pracovní důvody,“ říká jeden z nich s tím, že to nemá logiku, když v takové situaci volně jedou do Polska.

Prodavač také dodal, že neví, jak se opatření budou vyvíjet v následujících dnech, protože zdejší vláda už také uzavírá restaurace a brzy může zavřít i obchody.

Zdroj: agatameble.pl

Share