České aerolinie po více než dvou měsících obnoví svůj pravidelný provoz: Návrat bude opatrnější, než plánovaly

18. května České aerolinie obnovily pravidelné mezinárodní lety z Prahy ve třech směrech – do Amsterdamu, Paříže a Frankfurtu. Reportérům to oznámil oficiální zástupce společnosti Smartwings Group Vladimíra Dufková.

.

Letadla vzlétla z Prahy v 07:00. Každý z nich dnes uskuteční čtyři lety – dvakrát letí „tam a zpět“. Asi 60 cestujících odjelo do Amsterdamu, do Paříže – 45, do Frankfurtu – 15.

Pro všechny dnešní lety prodala letecká společnost celkem 640 letenek.

.

„Během celého letu jsou cestující a posádka povinni nosit prostředky zakrývající nos a ústa, ideálně lékařské roušky.

.

Během nástupu a výstupu z letadla musí také udržovat společenskou vzdálenost dvou metrů,“ uvedla mluvčí dopravce Vladimíra Dufková.

.

Podle ní provádí personál před každým letem důkladnou dezinfekci kabiny. Kromě toho se účastníkům letu doporučuje sedět cestující ve větší vzdálenosti od sebe, pokud existuje dostatečné množství volných míst.

.

České aerolinie od 21. května obnoví lety do Stockholmu a od 25. května do Bukurešti. Dopravce dříve oznámil, že ve stejný den zahájí lety do Kyjeva a Oděsy.

.

Poté však společnost změnila plány a zahájila prodej vstupenek do těchto destinací s různými daty odjezdu – od 3. června do ukrajinského Kyjeva a od 4. června do Oděsy.

.

Share