„Chceme, aby lidé vystoupili ze své komfortní zóny“: Greta vyzvala německou kancléřku k tomu, aby řešila klima jako krizi

Angela Merkelová a další političtí vůdci musí řešit problémy související s klimatem jako nouzovou situaci, uvedla aktivistka Greta Thunbergová ve čtvrtek po setkání s německou kancléřkou v Berlíně.

Zdroj: bloomberg.com

Greta Thunbergová spolu se svými kolegyněmi doručila Merkelové dopis se 125 000 podpisy, vyzývající vůdce, aby udělali více pro snížení emisí.

Zdroj: twitter.com

Švédská aktivistka řekla, že by lidé měli „vystoupit ze svých komfortních zón“ a být dostatečně stateční, aby tento problém vyřešili.

Zdroj: aljazeera.com

„Řekli jsme, že čelíme klimatické nouzi,“ uvedla Greta Thunbergová o setkání s Merkelovou.

Zdroj: spieger.de

„Chceme, aby vůdci převzali odpovědnost a klimatickou krizi řešili jako každou jinou krizi,“ vyzvala klimatická aktivistka na tiskové konferenci.

„Obě strany se shodly na tom, že oteplování planety je globální výzvou, kterou mají národy zvláštní povinnost pomoci překonat,“ uvedl mluvčí kancléřky Angely Merkelové Steffen Seibert.

Zdroj: m.faz.net

Gretu a Charlierovou na jednání s Merkelovou doprovodily německá aktivistka Luisa Neubauerová a belgická kolegyně Anuna de Weverová.

Zdroj: zm.de

Uvítala je asi dvacetičlenná skupina příznivců.

Zdroj: aljazeera.com

Share