„Chcete dát tričku jasný přízvuk, který z něj udělá elegantní šaty“: Zdobená kapsa na tričko se stylovou aplikací

Tričko je nepostradatelnou věcí v moderním šatníku. Ale často to vypadá vybledlé, nudné, pokud ovšem není zdobeno potiskem.

.

Mezitím přidání dekorů do oblečení, které jej okamžitě promění v elegantní a hravou věc, není samo o sobě obtížné. Můžete například ozdobit kapsu na tričku pomocí „vibračních pruhů“.

Co potřebujete k práci?

Chcete-li dát tričku jasný přízvuk, který z něj udělá elegantní šaty, budete potřebovat následující:

– textilní lepidlo;

– vlnitý dekorativní cop s různými barvami;

– nůžky.

.

Nemusíte nic šít, jehly a nitě nejsou potřeba. V tomto projektu byl použit vlnitý ozdobný cop ze čtyř barev. Ale samozřejmě může být i více odstínů.

První fáze: Příprava segmentů

Budete potřebovat pohodlný pracovní prostor. Ideální možností by byl prázdný velký stůl, na jehož povrchu si můžete rozložit tričko.

Kapsa by měla být vyhlazena, pokud je tričko pomačkané, pak by měl být před zahájením práce řádně vyžehlit.

.

Nejpohodlnější je přímo určit délku segmentů, a to tím, že do kapsy použijete cop na místech, kde bude fixována. Musíte začít od horní části kapsy.

Kousek pásky by neměl být umístěn nad kapsou. I když na trička nepoužíváte kapsu, prýmek ztratí reprezentativní vzhled, začne se například mýt po vrácení.

.

Každý segment by měl být samozřejmě měřen v kapse na tričku, pokud tento oděv nemá obdélníkový tvar. U obdélníku budou všechny segmenty stejné, takže stačí pouze jedno měření. A samozřejmě musíte pásku oříznout.

V této fázi operace závisí akce na typu vybraného lepidla. Pokud to znamená přítomnost horké fixace, musíte železo zahřát a připravit žehlicí prkno.

Pokud lepidlo nevyžaduje tepelné zpracování, pak může práce u stolu pokračovat.

.

Pruhy z copu jsou slepeny ve stejném pořadí, v jakém byly měřeny – shora dolů. Ve skutečnosti se práce scvrkává na aplikaci lepidla na ověsy copu a upevnění tohoto ozdobného prvku na kapse.

.

Lepidlo musí být naneseno rovnoměrně na celý povrch pásky, aby nedocházelo k přerušení prázdných míst. Je důležité to nepřehánět množstvím lepidla, jeho přebytek z úpletu nebude možné odstranit.

Páska namazaná lepidlem musí být tlačena na kapesní látku s námahou. Tlak by měl být rovnoměrně rozložen po celé délce.

Pokud falešně pracujete s prsty, je možné jako útlak použít jakýkoli těžký předmět s rovným a hladkým povrchem.

Share