Chlap viděl na pláži modrého „mimozemšťana“: Tvor byl tak krásný, že muž vzal ho do rukou, i když žena vedle něho nedoporučovala to dělat

Na pláži si mladý muž všiml pod nohama něco jasně modrého. Vzácná vodní řasa? Neuvěřitelné, ale byla to živá bytost! Chlap vzal nález do rukou, aby to lépe prozkoumal, i když žena vedle něho nedoporučovala to dělat. Ale proč?

Zdroj: fatelines.net

MODRÝ DRAK!

Neobvyklý „mimozemšťan“ z oceánu je vlastně vzácný mořský plž, zvaný Glaukus atlantský nebo „modrý drak“. Zvíře opravdu vypadá jako malý modrý drak. Existuje několik druhů mořského plže, ale zřídka se vyskytují na dobře udržovaných plážích.

Zdroj: fatelines.net

Jedna cikánka mi řekla, že uvidět toto zvíře naživo je znamení, že bude člověk bude velké štěstí.

Při skutečném setkání s modrým drakem by však měl být člověk opatrný. Slimáci se živí jedovatými medúzy. Pro ně jejich jed není hrozbou. Modrý drak ho hromadí ve svých tkáních a představuje tak pro dravce vážné nebezpečí.

storymag.cz

Tyto slimáky se vyskytují na východním pobřeží Austrálie a v tropických a mírných vodách po celém světě.

Pokud vidíte, že váš syn nebo dcera má zájem o neobvyklého modrého „mimozemšťana“, nedovolte dítěti, aby se dotklo zvířete. Modrý drak může kousat a bodat, a kvůli toxinům akumulovaným v tkáních je to velmi nebezpečné!

Share